Кошарка: Студентски центар прејак за Златибор

Кошаркаши Златибора изгубили су од Студентског центра са 74:88 у шестом колу регионалне АБА2 лиге у оквиру бањалучког "балона". Чајетински тим је само у првом полувремену успео донекле да пружи отпор непораженом тиму који је остварио и шесту победу.

Против екипе која је сигурни лидер друголигашког ранга Златибору је било потребно знатно боље шутерско издање од оног ког су показали у петак у Борику (10/38). Осим веће успешности у шуту из игре, развојни тим Будућности је имао и више скокова (37:21) као и више асистенција (19:14) што је отворило пут ка сигурном тријумфу.

Најефикаснији у екипи Страјина Недовића били су Душан Кутлешић и Стефан Митровић са по 14 поена. За победнички тим се 11 играча уписало у листу стрелаца, а 13 поена је убацио плејмејкер Никола Павлићевић, 12 је додао Игор Тодоровић а 11 Милић Старовлах.

Златибор је добро отворио меч и повео са 6:1, долазивши до добрих позиција за два поена. Ипак, Подгоричани праве серију 7:0 и прелазе у вођство, а још који минут је трајао резултатски егал уз погодак Станојевића на асистенцију Кутлешића. Чајетинци су тежили да шутерски нападну "студенте", али никако нису успевали да погоде шутеве за три поена јер су се промашаји ређали а у раној фази су промашили пет слободних бацања. Студентски центар је то користио и после првих 10 минута водио са 22:12.

Надахнута игра црногорског представника се наставила и у другом кварталу са добрим решењима како у унутрашњој игри, тако и у шуту споља и упркос првој тројци за Златибор после 10 промашаја коју је убацио Протић, тим из Подгорице долази до највеће предности од 13 поена. Колико је чајетински тим изгубио контролу и самопоуздање у нападу, показује и контранапад три на један који није претворен у кош. Представник Србије у такмичењу ипак успева да се консолидује и на полувреме се отишло са прихватљивих 38:32

Колико год да су поједини периоди игре Златибора у првом полувремену изгледали лоше, најгори период је тек уследио. Студентски центар је трећу четвртину отворио серијом 12:0, а Златибор је био без поена четири минута. Тај период је и одредио исход утакмице, јер је екипа искусног тренера Ненада Трајковића који је радио и у Партизану и НБА лиги је имала добру дефанзивну поставку и више расположивих решења у нападу па је разлика расла. Уз звук сирене за крај последње четвртине Папић се коначно уписује у стрелце убаченом тројком за 48:67.

Атмосферу која је карактеристична за убедљиву разлику размрдао је улазак младог Црногорца Дарка Остојића у екипи Златибора који је борбеношћу донео неколико добрих потеза, а уписао се и у стрелце. Чајетински клуб је до краја успео да смањи разлику, Студентски центар је уписао нови убедљив тријумф и доказао се као главни кандидат за улазак у први ранг АБА лиге. Квалитет играчког кадра са искуством играња у вишем рангу које имају Тејић, Павлићевић, Старовлах или потенцијалом Американца Мегија који је имао рекордне тројкашке учинке у колеџ кошарци доказан је и на паркету јер тим није поражен ни у црногорском првенству па тако у 15 мечева ове сезоне немају пораз.

После утакмице шестог кола, представници клуба из Чајетине у суботу напуштају „мехур“ у Бања Луци с обзиром да неће одиграти трећи меч у недељу против Работничког јер македонски тим није могао да дође на турнир због појављивања коронавируса у сопственим редовима.

То ће донети Златибору победу службеним резултатом 20:0, али и више времена за припрему утакмице против земунске Младости, екипе која је на првом месту у Кошаркашкој лиги Србије са скором 16/1, а овај дерби игра се у среду 27. јануара.

Златибор - Студентски центар 74:88 (12:22, 20:16, 16:29, 26:21)

Дворана: Борик, судије: Kруљац, Бабић, Лазов.

Златибор: Протић 11, Чабрило 8, Остојић 2, Kутлешић 14, Јоксимовић, Митровић 14, Јефтић 6, Воркапић 8 (5ас), Папић 5, Станојевић 2, Павловић 4.

Студентски центар: Меги 9, Павлићевић 13 (6ас) Славковић 6, Старовлах 11, Вујисић, Бачовић 5, Ивишић 6, Хегдорн 10, Дробњак 12, Жугић 3, Баровић 5, Тејић 8 (7ск).