Фудбал: Златибору бод са Пироћанцима, и даље на првом месту (видео)

Фудбалери Златиборa одиграли су нерешено 1:1 са екипом Радничког из Пирота у 19.колу Прве лиге Србије. Чајетински тим је остао непоражен на деветој узастопној утакмици, и остаје на првом месту на табели.

Раднички је на Швајцарији повео у 43. минуту после аутогола Милана Јездимировића, док је изједначење донео нападач Ђокић у 58. минуту.

На табели је Златибор и даље на првом месту са 34 бода, исти број бодова стоји на конту Кабела којем казна од 10 бодова још увек није правоснажна. Металац има бод мање од чајетинског тима, Графичар два, а Колубара три.

Тимови су играли равноправно у првом полувремену, а Раднички се показао као екипа која добро стоји и конкретно напада. Пре водећег поготка, екипе су размениле неколико добрих прилика. Златибор преко Весића - ударац са ивице шеснаестерца, и Илића- главом после прекида. Десетка Пирота Спасић је средином полувремена одлично шутирао са око 20 метара, али је Чупић избосковао. У 43. минуту исти играч је после другог узастопног корнера за госте, скочио на првој стативи, а после његове реакције лопта је погодила најпре Илића па Јездимировића и завршила у мрежи, за 0:1.

У другом полувремену Златибор је буквално имао ветар у леђа јер је на Швајцарији дувао заиста јак ветар, који је у другом полувремену више наносио лопту ка голу Пироћанаца. У првих 20ак минуту домаћи су имали већу иницијативу, за шта су награђени у 58. минуту. Kапитен Јовановић дејствовао је са левог бека, и упутио је центаршут на други стативи, што је добро пратио нападач Ђокић и поред чувара успео да погоди мрежу из уклизавања, што му је трећи гол у сезони.

У наставку је екипа Предрага Ристановића заиграла офанзивније, чак и са два нападача, али ово није био дан кључних креатора игре Златибора. Уместо већег притиска на Раднички, виђено је и пар прилика за госте из контранапада, али су на крају ривали поделили бодове.

Екипа Златибора била је ослабљена неиграњем штопера Немање Анђелковића који се повредио на гостовању Земуну. Да подсетимо, ови тимови су одиграли нерешено 1:1 у четвртом колу на мечу одиграном у Пироту.

Златибор - Раднички Пирот 1:1 (0:1)

Стадион: Швајцарија, гледалаца: 100, судија: Давид Матић.

Златибор: Чупић, Јездимировић, Илић, Глишовић, Јовановић, Стојановић (од 88. Kрушевац), Недељковић, Весић (од 56. Артемчук), Дивац (од 82. Л.Ђокић), Стаменић, М. Ђокић.

Раднички: Ганчев, Влајковић, Манчић, Толић, Радивојевић (од 71. Манић), Спасић, Бемпа, Марковић, Мирковић (од 86. Ћирковић), Побулић (од 91. Радичевић), Спасојевић.