Фудбал: Голман и мајсторски слободњак донели бод Златибору

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 1:1 са екипом Радничког у Пироту у оквиру четвртог кола Прве лиге Србије. Јунаци ремија на стадиону "Драган Николић" крај Нишаве били су голман Милош Чупић са неколико одличних интервенција укључујући одбрањен пенал и бек Стефан Тодоровић са прелепим ударцем из слободног ударца за изједначење.

Домаћи тим је имао више шанси на почетку и прилика да рано убедљиво поведе. Предност је донео у 29. минуту донео Димитрије Побулић. Иницијатива Радничког насавила се и у друогм полувремену, али је Златибор успевао да се одржава, док је кључни моменат био одбрањен пенал Чупића играчу домаћих Спасићу средином другог полувремена. Велики бод гостима је донео десни бек Стефан Тодоровић у 86. минуту из одлично изведеног слободног удардца са око 25 метара.

Златиборци и Пироћанци имају имају исти скор од по два ремија и по победу и пораз и са пет бодова налазе се на деветом, односно 10. месту. Два водећа тима такмичења, досада непоражени Динамо Врање и Трајал, поражени су у овом колу. У наредном колу екипа Предрага Ристановића дочекује новосадски Kабел, који се победом у овој рунди против Синђелића прикључио врху са девет освојених бодова.

Раднички Пирот: Шуљагић, Влајковић, Манчић, Толић, Дојкић, Радивојевић (од 67. Петровић), Спасић, Галеадис (од 46. Едоа), Марковић, Миленковић, Побулић (од 87. Мирковић).

Златибор: Чупић, Јездимировић, Илић, Анђелковић, Глишовић (од 65. Весић), Тодоровић, Недељковић, Јовановић, Н. Стојановић (М. Стојановић), Ђокић, Дивац (од 62. Тачибана).