Златибор поражен од Јавора, Видић повређен

Фудбалери Златибора изгубили су од Јавора резултатом 1:2 на свом терену у 14. колу Прве лиге Србије. Овим поразом Чајетинци су пали на треће место на табели, док су на прва два сада Инђија и управо Јавор.

Домаћа екипа је водила од првог минута, али се тада повредио најбољи играч тима Дејан Видић, што је значајно ослабило игру домаћих у наставку и омогућило Јавору да дође до преокрета головима Николе Петковића у 18. и Ивана Цветковића у 76. из пенала. Обе екипе у утакмици на Швајцарији нису блистале, па је резултат лако могао бити и другачији.

Златибор је повео већ у првом минуту, после 30-ак секунди, пошто се Видић добро снашао после центаршута Миличића. Нажалост по Златибор, најбољи стрелац са 10 голова, се код постизања гола и повредио у судару са голманом, па је у седмом минуту морао ван игре. Од тада је настао и пад код домаћих, што Јавор користи, преузима иницијативу и ствара шансе. Након добрих одбрана Дивца у пар наврата, Ивањичани ипак изједначују у 18. минуту брзом акцијом по десној страни, а Петковић у дуелу са Миличићем убацује лопту у мрежу. До краја полувремена, Јавор је имао више лопту у поседу, поново се истицао Дивац, али је добрим ударцем са ивице шеснаестерца Павловић запретио гостима у 41. минуту.

Друго полувреме је Златибор почео нешто офанзивније и шансе су имали Поткозарац, Миличић и Ћировић. Налет домаћих прекида се у 76. минуту када је Радуловић после несигурне интервенције направио пенал, а прецизан је био искусни резервиста Цветковић. Домаћа публика је протестовала јер судија Васић није свирао фаул за Златибор у акцији пре пенала, а 10ак минута раније такође су били љути на судију јер је показао други жути картон Ћировићу. Са играчем мање, Златибор је успео да створи шансу, најближи постизању гола био је Јокић, али је остало 1:2 у дербију 14. кола између тимова који су се ранијих деценија сусретали у нижим ранговима.

ФК Златибор: Дивац, Миличић, Анђелковић, Радуловић, Драгачевић, Јокић, Ћировић, Павловић, Вујић (од 54. Грбовић), Петровић, Видић (од 7. Поткозарац). На клупи: Чупић, Живановић, Глишовић, Тодоровић, Тасић. Тренер: Предраг Ристановић

ФК Јавор Матис: Ђогатовић, Долмагић (од 85. Бостан Амани), Миловановић, Ђерић, Марковић, Маричић (од 87. Кувељић), Колаковић, Севић, Петковић, Амановић, Цуцкић (од 63. Цветковић). На клупи: Јеверичић, Обадовић, Корнелијус, Марковић Н.