Златибор поново лидер, Американац дебитовао (видео)

Детаљ са утакмице Колубара ЛА2003 - Златибор Голд гондола

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су екипу Колубаре у гостима са 98:74 у 16. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије и тако дошли на прво место табеле.

Чајетински тим је трећу деоницу добио са 16 поена разлике и тако прокрчио пут ка убедљивој победи која је донела поврата на лидерско место, а у корист Златибора ишли су порази Металца и Динамика у овом колу. Екипа Страјина Недовића је имала најбољи тројкашки учинак у лиги у овој рунди јер је погодила 14 тројки из 29 покушаја, од чега девет у другом полувремену, уз 48% успешности.

Кошгетерски је предњачио БраноЂукановић са 29 поена који је за три шутирао 4/6, док је највећи индекс имао Марко Тејић са 20 поена, 10 скокова и шест асистенција. Шутерски расположени били су и Алекса Чабрило са 14 поена (4/8 за три), Немања Протић са 13 (3/5), Санди Грубелић са осам (1/4) и Филип Ђуран са шест поена (2/3 за три). Први наступ за Златибор уписао је и Американац Антонио Вудс који се прошле недеље прикључио тиму. Бивши студент Пенсилваније који је прошле сезоне играо за Волунтари у Румунији је на дебију постигао два поена и пет асистенција за 27 минута.

Златибор је на првом месту са учинком од 14 победа и два пораза, а у следећем колу наредног викенда дочекује Тамиш који има учинак 7/9.

Колубара - Златибор Голд гондола 74:98 (27:27, 19:21, 10:26, 18:24)
Дворана: СЦ Колубара, гледлаца: 450, судије:
Колубара: Сужњев, Вукашиновић, Торес, Синђелић 13, Грушановић 19, Марјановић, Гашић 13, Милинковић 5, Грбовић, Стојчић 20, Ивковић 4, Јевтић.
Златибор: Вудс 2, Протић 13, Чабрило 14, Ђуран 6, Грубелић 8, Ђукановић 29, Милошевић 4, Матовић 2, Јоксимовић, Поњавић, Чорбић, М. Тејић 20 (10ск), Б. Тејић.