Златибор испустио победу у Севојну, Чајетина нерешено са Јасеном

Оба наша клуба овог викенда одиграли су 1-1 са својим ривалима. У 4.колу Зонске лиге Дрина, ФК Златибор је на гостовању екипи Севојна повео у завршници меча, голом Удовичића, али је у судијској надокнади домаћи тим успео да се спаси пораза. После неколико недеља паузе, у тиму из Чајетине коначно је заиграо и опорављени Владимир Мудринић, који је ушао у игру са клупе. Златибор је овим ремијем дошао до укупно петог освојеног бода у овој сезони. У 4.колу Златиборске окружне лиге, ФК Чајетина је на свом терену ремизирала са Јасеном из Бродарева. Стрелац водећег гола за наш клуб био је Слободан Тодорић, док је изједначење тада првопласираном тиму лиге донео Милхад Жиговић. Наш клуб је пропустио веома добру прилику да дође до нова три бода, с обзиром да није искористио пенал у завршници првог полувремена, од када је Јасен играо и са играчем мање. Прва шанса виђена је у 14.минуту, када је после контранапада, који је повео Шуњић, Бранко Цветић са око 15 метара сдесна шутирао преко гола. Већи део овог периода утакмице домаћи тим имао је више лопту у поседу, али су играчи Јасена развили неколико веома опасних контранапада. У 44.минуту, досуђен је једанаестерац за домаћи тим, што је изазвало веома оштре реакције како фудбалера из Бродарева, тако и двадесетак гостујућих навијача на трибинама "Швајцарије". Епилог свега- црвени картон за Мујезиновића. Међутим, Чајетина није искористила прилику, пошто је Ћалдовићев ударац голман Жиговић успео да одбрани. Одмах потом, лопту убачену из угла, Мићић је захватио главом са око 5 метара, али је она отишла преко гола. Наш клуб ипак је успео да поведе после само пет минута игре у наставку-Лазаревић је одлично упослио Шуњића, чији ударац сдесна Жиговић успева да одбрани, али се на правом месту нашао Тодорић и спровео лопту у небрањену мрежу (1-0). Радост домаћих трајала је само седам минута. После убачене лопте са десне стране, у петерцу Чајетине нашла су се двојица фудбалера Јасена, а после комбинације, Милхад Жиговић поравнава резултат (1-1). У наставку је виђено доста више тензије на терену, као и оштријих стартова са обе стране, али срећом није дошло до нових искључења. Иако с играчем мање, Јасен је ипак био опаснији тим у наставку. Последњих десет минута, виђен је убитачан темпо, чиме су обе стране показале да желе да дођу до сва три бода. У 88. минуту, Шуњић је захватио сјајан волеј са око 20 метара, али је Жиговић успешно интервенисао. У последњим тренуцима, Гардић је у казненом простору Јасена прихватио лопту и створио простор за шут, али је његов ударац отишао преко гола. Већ у наредном нападу, Јасен је могао до победе - Жиговић је ушао у казнени простор домаћих, прешао голмана Јечменицу и упослио Меховића, али је испред њега у последњем тренутку уклизао Јовановић и спасао свој тим пораза.

ФК Чајетина - ФК Јасен 1-1 (0-0)

Стрелци:  С. Тодорић у 50. мин - М. Жиговић у 57. мин. Стадион:  "Швајцарија"

ФК Чајетина: Јечменица, Зековић И. (од 63. мин. Шопаловић), Цветић (од 90. мин. Станић), Тодорић С, Ерић, Гардић, Јовановић, Лазаревић, Мићић (од 65. мин. Кутлешић),  Ћалдовић, Шуњић. Тренер: Дарко Видић.

ФК Јасен: Жиговић Е, Кахровић, Лалић, Даутовић (од 80. мин. Пушија), Тумбул, Мујезиновић, Ровчанин, Ђурђевић, Лисица (од 45. мин. Балија), Жиговић М,  Меховић. Тренер:  Енис Кријешторац.

Судија: Д. Брмбота (Пожега) Помоћници: П. Ђоковић (Пожега), М. Абазовић (Н. Варош) Делегат: М. Симоновић (Н. Варош)