Златибор и Жарково поделили бодове на Швајцарији

Фудбалери Златибора одиграли су нерешено 1:1 у 12. колу Прве лиге Србије на стадиону Швајцарија. У једној од најмање садржајних утакмица ове сезоне коју је више обележила комуникација са судијом, гости их Београда су повели у 38. минуту, али је изједначио Максим Артемчук у 83. Овај дерби средине табеле показао је колико психолошко стање може да утиче на екипу, јер је Златибор од старта показао да није најбоље ушао у утакмицу. Са друге стране, екипа коју води бивши репрезентативац Огњен Короман као да је имала циљ да сачува бод, па су доста времена провели у кварењу игре. Додуше, Жарково је прво запретило, пошто је голман Чупић ефектном парадом морао да спаси гол после слободног ударца Киковића. У 38. минуту гости долазе до предности захваљујући одличном сналажењу Богдановског у шеснаестерцу. И друго полувреме обележили су чести приговори судији Ћирићу из Пирота од играча обе екипе. Тим Предрага Ристановића покушавао је да направи константан притисак, а живост у игри донео је нови играч у тиму Корејанац Ли Гехјеон. Време је одмицало, а нервоза на Швајцарији расла. Велику радост али још веће олакшање донео је гол резервисте Максима Артемчука. Руски нападач се ослободио чувара у шеснаестерцу и јаким ударцем као да се ослободио фрустрације свих гледалаца, а добро је центрирао Тодоровић. У финишу су домаћи помало попустили и физички, на шта је можда утицала претходна утакмица одиграна у понедељак. Ремијем је Златибор задржао бод предности у односу на Жарково и на осмом је месту. Колико је овогодишња Прва лига уједначена показује да првопласиране екипе Графичар и Металац имају само пет бодова више од Чајетинаца. Златибор - Жарково 1:1 (0:1) Стадион: Швајцарија, судија: Стефан Ћировић. Златибор: Чупић, Јездимировић, Анђелковић, Илић, Тодоровић, Недељковић, Стојановић, Јовановић, Дивац, Весић, Ђокић. Играли су још: Стаменић, Артемчук, Ли. Жарково: Кировски, Милошевић, Марковић, Богдановски, Киковић, Лукић, Шкорић, Голубовић, Тасић, Ковачевић, Аничић.