Златибор без пораза, Слобода пала у Ужицу

Kошаркаши Златибора победили су Слободу са 82:74 у четвртом колу Kошаркашке лиге Србије у Ужицу. Дерби кола после ког је чајетински тим остао непоражен и на врху табеле преломљен је на крају првог и почетку другог полувремена када је Златибор прешао у двоцифрено вођство.

Најефикаснији у Великом парку код победника је био Душан Kутлешић који је бившем клубу убацио 14 поена и укупно имао индекс корисности 28. Исти број поена дао је и Драгослав Папић, док је Петар Воркапић постигао 11 поена уз осам скокова и шест асистенција. За Ужичане је 20 поена убацио центар Димитрије Николић а по 14 су додали Александар Илкић и Јован Војиновић.

Златибор и Војводина су једини непоражени после четири рунде прволигашког ранга, а у  наредном колу у дворану у Чајетини долази екипа ОKK Београда која као и Слобода има учинак од једне победе и три пораза. Меч четвртог кола у Ужицу одигран је без присуства публике, а Златиборци су победили Слободу у четири од претходних пет мечева.

На почетку меча тимови се нису одвајали у вођству, а иако су гости имали пет поена предности (10:15), после првих 10 минута водила је Слобода са 19:17. У другој четвртини иако екипа Златибора долази до поена из контри, домаћи су одржавали предност и повели са 30:25. У том периоду Воркапић је после једног фаула потрчао ка тренеру Недовићу на договор, што су судије процениле као негодовање и показале му техничку. Ту шансу Слобода није искористила да се "одлепи" јер су у првом полувремену лоше шутирали слободна бацања (9/21) што је остављало трага на самопоуздање младе екипе. Све то користи искуснији Златибор и у финишу полувремена најпре долази до изједначења тројком Кутлешића, а потом и до вођства тројком Митровића за 34:37.

Друго полувреме почело је изједначујућом тројком Војиновића, али на исти начин узвраћају Станојевић и Папић што започиње серију Златибора 10:0 за 37:47. Нису била добра решења у нападу Ужичана у тим минутима, а са друге стране расположени Кутлешић је одлично водио своје саиграче, како продорима и шутевима споља, тако и додавањима. Убрзо је Златибор дошао и до максималних +17 (43:60), али млади играчи тренера Лучића су од тада боље одговорили и смањили разлику. Ипак, тројком Протића, пред последњих 10 минута на семафору је стајало 50: 64.

Сигурност и самопоуздање које су стекли у одлично одиграној трећој четвртини гостујућим играчима је послужило да одбију налете Слободе која је желела преокрет. Чајетинци су искористили бонус пре половине квартала, а имали су проблема и са плејмејкером Илкићем. Ипак, тројке Митровића и Воркапића који је због ударца играо са повезом на глави, донеле су довољну разлику која на крају није угрожена.

Слобода - Златибор 74:82 (19:17, 15:20, 16:27, 24:18)

Дворана Велики парк, без гледалаца, судије: Јевтовић, Прпа, Седлар.

Слобода: Илић, Тејић, Марјановић 5, Симић 5, Илкић 14 (10 ск, 3 ас), Ћубић 2, Степановић 5, Тадић 7, Николић 20 (10 ск), Матовић, Војиновић 14, Пажин 2.

Златибор: Протић 5, Чабрило 2, Малешевић 5, Kутлешић 14, Јоксимовић 4, Миловановић, Митровић 12, Ризнић 4, Воркапић 11 (8ск, 6ас), Папић 14, Станојевић 11, Павловић.