Занимљив турнир ветерана у Чајетини (видео)

Учесници финала у категорији 40+

Традиционални турнир ветерана у кошарци одржан је минулог викенда у Спортској дворани у Чајетини, а учествовало је осам екипа из Србије и окружења.

Ветерани спортисти који и у годинама после активне играчке каријере веже љубав према кошарци и дружењу поново су се окупили у дворани у Чајетини. У категорији старијих од 40 година тријумфовала је екипа из Требиња, која је у полуфиналу савладала Ваљево са 51:45, а у финалу је била боља од домаће екипе Златибор Ере са 61:38. Треће место је припало Ваљевцима који су са 74:58 победили Трстеник. Требињци су традиционални гости у Чајетини, а истичу да је ове године владала најбоља спортска атмосфера.

У категорији 50+ тријумфовала је екипа Београда, још једна екипа која редовно учествује на турниру у Чајетини.  У полуфиналу су најпре победили Златибор Ере са 62:31, а потом су финалу савладали Никшић са 82:54. Треће место припало је домаћинима који су са 59:32 победили Нови Београд. Победници турнира су иначе и светски прваци у ветеранској категорији преко 45 година, а ускоро их очекује и Европско првенство за шта је чајетински турнир био добра припрема. Из редова Београда је и најбољи играч турнира Драган Савић.

Публика је у Чајетини могла да ужива и у потезима играча који су оставили дубок траг у претходним деценијама у овој дворани, као што су Џамбић, Пантовић, Савичић, Ђуричић, Јајчанин, Калоперовић, Јевђић. Као тренер је обе домаће екипе водио организатор турнира Александар Павловић, легенда ужичке и чајетинске кошарке који је задовољан како је турнир протекао.

Осам екипа које су учествовале на чајетинском турниру наставиле су традицију окупљања у фебруар, а надају се и већој масовности турнира у бољим околностима за наредне године.