Војводина у полуфиналу "Купа пријатељства", сутра мечеви 1/2 финала

После последњег кола групе Ц на "Купу пријатељства" Војводина је обезбедила полуфинале. Иако је подгоричка Будућност водила, Новосађани су изједначили ефектним голом из слободног ударца (1-1) и у борби за финале играће против Сарајева.

У другом дуелу загребачки Динамо славио је против Торина са 2-0, али им та победа није значила много по питању пласмана.

[easy_image_gallery gallery="899"]

Сутра су на програму парови 1/2 финала. Оба меча одиграће се на "Швајцарији". Од 11 часова састаће се Сарајево и Војводина, док ће од 13 часова снаге одмерити Партизан и Еспањол.

Шпански тим је у досадашњем делу турнира приказао можда и најубедљивију игру. Остварили су све три победе у групи, постигавши укупно девет голова. Истичу да негују начин игре који се базира на контроли утакмице, тако да треба очекивати веома офанзиван дуел са Београђанима. Тренер црно-белих, Жарко Лазетић, најавио је да ће његов тим ићи на победу на том мечу и да његовим играчима свакако може користити чињеница да ће се сусрести са тимом кој9и негује класичан шпански стил игре.

Новосађани су такође играли веома офанзивно, остварили две релативно сигурне победе у групи, али су у псоледњем колу стрепели до завршних 15 минута. У борби за финале играће против Сарајева, које је прошло можда и најнеизвеснију групу А, где су се у полседњим минутима чак три тима смењивала на првој позиццији.