Веома узбудљив први аутослалом на Златибору (видео)

На Златибору је одржана прва аутослалом трка под називом "Главом до циља" у организацији Аутомобилског спортског удружења Златибор.

На кружној стази дужине 950 метара на путу испод насеља Јелена Анжујска стартовало је 64 аутомобила у девет класа, што је задовољило домаћине из АСУ Златибор, који су први пут организовали трку. Утисак је покварила киша у поподнедвним сатима, јер је омела возаче да возе најбрже, и смањила бројност публике која је била веома заинтересована за догађај код кружног тока.

Најбоље време и прво место у генералном пласману освојио је Живко Жупан испред Ивице Малића и Вељка Алимпијевића. Од домаћих такмичара до постоља је стигао Дејан Јованетић који је био други у класи IV са Југом 1100, док је Далибор Жунић заузео четврто место.

"Задовољан сам, лепо је све било, 0,53 је било најбоље време из три трке. Стаза је била брза, али није било никаквих грешака. Две трке смо возили пре кише, која је много утицала пошто је било клизаво. Возим већ пет година, имало је лепих резултата, није се никад отишло без пехара. Овај ауто смо направили пре неколико дана, за ову трку на Залтибору, радили смо све - мотор, мењач, трапове, кочнице..."
каже Јованетић, који је ове сезоне освојио треће место на трци на Ади Хуји, а за следећу годину планира и учећше на релију.

Стаза није била лака за савладавање, па је било и излетања и превртања, али без повреда. Занимљив детаљ догодио се на додели пехара када је један од учесника запросио своју девојку.

Ова трка бодује се за првенство Србије у аутослалому, и један је од последњих догађаја ове сезоне. Организацију су помогли општина Чајетина, Туристичка организација Златибор, Спортски центар Чајетина и спонзори.

Генерални пласман: 1. Живко Жупан 2. Ивица Малић 3. Вељко Алимпијевић