Велики улог, победа још већа!

Фудбалери Златибора освојили су Куп Западне Србије за сезону 2013/2014, пошто су у финалној утакмици, пред својом публиком, савладали Славију из Крагујевца са 3-0. Поготке су постигли : Никола Лазовић у 62. и 79. и Владимир Мудринић у 85. минуту. На тај начин, ФК Златибор је крунисао веома успешну сезону, у којој је супериорно изборио пласман у зонску лигу „Дрина“, а тријумфом у овом Купу, обезбеђено је и учешће у предтакмичењу за Лав Куп Србије за наредну сезону. Веома борбено, али незанимљиво прво полувреме наговештавало је да би победник овог меча могла бити екипа која прва дође до вођства. Коначан исход меча можда би био другачији да је Славија искористила своју најбољу шансу у 13.минуту, када је Вукоичич сјајно извео слободан ударац са око 20 метара слева, али је Кабаница лопту закачио сасвим довољно да она погоди пречку и не заврши у мрежи. У наставку меча, ситуација се одвијала на најбољи могући начин по наш тим. Можда пресудни моменат меча био је улазак у игру младог Николе Лазовића у паузи између два полувремена. Поменути играч је у 62. минуту, после веома добре акције са Владаном Луковићем, утрчао у казнени с десне стране и успео да испред истрчалог голмана гостију, Шарца, пошаље лопту у мрежу за 1-0. Исти тандем дуплирао је вођство Златибора седамнаест минута касније – Луковић је одузео лопту на око 30 метара, после продора са леве стране послао лопту у казнени, а Лазовић из прве шутирао са око 10 метара у доњи леви угао гола (2-0). Све дилеме око победника, отклонио је Владимир Мудринић, сјајним ударцем са око 20 метара слева (3-0). -Ову победу и овај пласман посветио бих људима са Златибора, људима који раде у клубу, овим младим момцима је све ово потребно. Захвалио бих се у моје и у име клуба на сјајној организацији утакмице и изванредном терену. Утакмица није била толико лепа за око, али добро... Ми смо мало уморни, а Славија се чувала за овај Куп, мало сам их пратио... Такође, имали смо малих проблема са Бранком Милосављевићем, за овакве утакмице потребан је сваки играч, али знао сам шта су наши квалитети, тако да смо поред свега тога убедљиво победили, што је мене искрено изненадило. Показало се да нам нема равних кад смо одговорни и дисциплиновани. Овај Куп је круна успешне сезоне и драго ми је да се фудбал крупним корацима вратио на Златибор - изјавио је непосредно по освајању Купа тренер домаћег тима, Милан Чанчаревић. О значају утакмице, говори и податак да су трибине „Швајцарије“ биле готово испуњене, а међу гледаоцима су били и тренер Предраг Ристановић, штопер ОФК Београда Богдан Планић, као и већина играча ФК Чајетине, локалног ривала победничког тима. ФК Златибор – ФК Славија Крагујевац 3-0 (0-0) Стадион: „Швајцарија“ Стрелци: Лазовић у 62. и 79. и Мудринић у 85. минуту. ФК Златибор: Кабаница, Марић, Гороњић, Костадиновић Ж, Станић, Тодоровић, Костадиновић М, Мудринић, Пановић (од 46.мин. Лазовић), Луковић (од 87.мин. Јечменица), Јанковић (од 90.мин. Вујовић). Тренер: Милан Чанчаревић ФК Славија: Шарац, Стоиловић, Мимовић, Ђорђевић П. (од 70.мин. Стефановић), Вукојевић, Ђорђевић Ј, Ристић (од 71.мин. Пешић), Илић, Ђорђевић У. (од 84.мин. Радуловић), Вукојичић, Ковачевић. Тренер: Владица Радовановић. Судија: Т. Ђуровић (Ужице) Помоћници: С. Недељковић (Ужице), С. Павловић (Ужице) Делегат: Б. Златић (Ужице)