Важна победа Златибора

Фудбалери Златибора победили су Рад резултатом 2:0 на гостовању у 13. колу Линглонг Суперлиге Србије. Тријумф у дербију зачеља донео је прве бодове од доласка на клупу тренера Зорана Његуша.

Стрелци за другу победу у елитном рангу, а прву на гостовањима били су Димитрије Петронијевић у 13. и Ифет Ђаковац у 77. минуту. Чајетински тим сада има девет бодова и изједначио се са Радом.

Отварање меча на Бањици било је најбољи почетак од када је Његуш дошао на клупу. Златибор се добро бранио, а имао и конкретне нападе па је све крунисао млади Петронијевић одличним ударцем са леве стране. Бонус играч који је други пут играо за чајетински тим и уопште у сениорском фудбалу преварио је једног од најискуснијих голмана у лиги Дамира Kахримана показавши да има опасну "левицу". Вођство је гостима донело велико славље, али и самопоуздање пред наставак меча па су до полувремена одржали мрежу нетакнутом.

Поставка популарног Златиборца одрађивала је посао у других 45 минута. Повремене ударце "грађевинара" бранио је голман Чубраковић. Kоначан ударац домаћима задао је задњи везни  Ђаковац голом у 77. минуту.

И у наредном колу Златибор гостује Новом Пазару који је у овом колу изгубио од Чукаричког 4:0, а следећи меч код куће одиграће против ОФК Бачке 21. новембра. Рад - Златибор 0:2 (0:1) Стадион: Краљ Петар I, судија: Новица Анђеловски. Рад: Кахриман, Лазаревић, Ђорић, Цигер, Радивојевић, Блажић (од 66. Буснић), Новаковић (од 46. Радуновић (од 80. Ковачевић)), Живковић (од 72. Трифуновић), Ђурић, Дамњановић, Јовановић ( од 80. Газивода). Златибор: Чубраковић, Миличић, Стаменковић, Анђелковић (од 76. Живановић), Јездимировић, Крстић, Ђаковац, Јањић (од 63. Вукић), Милорадовић, Петронијевић , Ђокић. М. Јевремовић https://www.youtube.com/watch?v=yLY6P_ROyWQ