“Српски етно џез” на Златибору - Александар Томић и пријатељи

tablet_6771756536230453

На Краљевом тргу на Златибору  је одржан несвакидашњи музички догађај - концерт под називом “Српски етно џез” у изведби Александра Томића и пријатеља. Публика је уживала у јединственој изведби савремених џез аранжмана, што је донело посебну енергију и атмосферу на отвореној сцени под звезданим небом.

Виртуозна свирка и мајсторска импровизација уз препознатљив звук џеза, одушевили су љубитеље квалитетне музике, док је аутентичан спој инструмената унео свежину и динамику. Сваки тон био је прожет емоцијом, а концерт се претворио у право музичко путовање кроз време и простор.

Публика је извођаче наградила дуготрајним аплаузима, потврдивши да “Српски етно џез” доноси неки нови уметнички израз на нашим просторима који засигрно треба неговати и убудуће.

Подсећамо, Александар Томић се поред музике остварио и као доктор у области васкуларне и ендоваскуларне хирургије. Начелник је клинике за васкуларну и ендоваскуларну хирургију Војномедицинске академије, а од 2024. године и председник Удружења кардиоваскуларних хирурга Србије чији је дугогодишњи члан.

Поред организације концерата и других културних догађаја, Туристичка организација Златибор предузима и низ мера заштите животне средине, са посебним фокусом на контролу буке.

У циљу смањења утицаја на околину, обезбеђено је правилно усмеравање звучника, док су са стране бине која је окренута ка најближим стамбеним објектима постављени заштитни застори. Програми су временски ограничени и завршавају се најкасније до 24.00 часа.