Срђан Божић други у Србији - Олимпу титула у баскету

Екипа Олимпа из Београда освојила је финални турнир Рода првенства Србије у баскету 3х3, а у финалу је победила екипу Змајеви за коју је наступао и Златиборац Срђан Божић.

Нови прваци Србије на Тргу републике у Београду постали су Драган Бјелица, Иван Поповић, Марко Петровић и Душан Поповић, а у истом саставу наступали су и на Златибору када су освојили Куп Србије прошлог викенда.

У екипи Змајеви Срђан Божић је играо са Небојшом Бошковићем, Дејаном Илићем и Александром Солујићем. За Божића, Илића и Солујића ово је била одлична увертира за турнир Red Bull Reign 3x3 у Вашингтону где ће као екипа Златибор представљати Србију 15. септембра, a златиборски баскеташ каже да је феноменалан осећај бити вицешампион Србије:

- Још увек смо под утиском и нисмо ни свесни колики смо успех направили. Ово можда и јесте највећи успех у 3х3 каријери, али надам се да ће бити и већих. Изгубили смо у финалу од феноменалног Олимпа, а у полуфиналу смо победили трећу екипу на свету тим Земуна и то нам је био најтежи баскет на турниру, ту смо дали последње атоме снаге да би ушли у финале. За целу нашу екипу, као и за све остале, турнир је био јако напоран, нама је било још и теже јер сам ја у осмини финала искренуо зглоб и до краја турнира сам одиграо са таквом ногом јер нисам хтео да оставим тим на цедилу и на крају се исплатило. Цео турнир је јако добро организован, и надамо се да ће следеће године бити још боље,

изјавио је Божић који је са саиграчима победио тимове 3х3 СМ 20:14, Тропа Д Елит 21:17, Купујем продајем 22:14, Башта кафе 19:17, Земун 16:14 и у финалу изгубио од Олимпа 21:12.

- Само финале је одлучила одлична спремљеност и уиграност екипе Олимпа, а ми смо и пали са снагом. Свакако нисмо незадовољни, дали смо све од себе, иза нас су остале неке од најбољих екипа света као што су Нови Сад и Земун тако да је ово невероватан успех за нас. Наравно, ово смо искористили за уигравање за турнир у Вашингтону и резултати са овог турнира нам уливају велику дозу самопоуверености и оптимизма пред пут у Америку. Честитам екипи Олимпа на освојеном првенству Србије и желим им срећу на мастерсу у Дебрецину. Захвалио бих се мојим саиграчима одличном турниру и фантастичној борби, а навијачима бих обећао да ћемо имати још овако лепих и добрих резултата, хвала вам на подршци,

поручује Срђан Божић. Треће место освојио је Нови Сад Ал Вахда са Марком Савићем, Дејаном Мајсторовићем, Марком Ждером и Николом Павловићем који је играо уместо Душана Домовића Булута, најбоље рангираног баскеташа света. Четвро место припало је Земуну (Лазар Рашић, Богдан Драговић, Дејан Пејић, Никола Вуковић). На турниру није учествовала екипа Лиман, један од фаворита, која је за викенд победила на турниру у Љубљани, ни екипа Џакови, која је освојила турнир у Букурешту.

Регион Западне Србије представљала је и екипа Елдорадо, која је заузела пето место и није успела да одбрани титулу, а играли су Филип Пејовић, Сеад Хаџифејзовић (Пријепоље), Владимир Булатовић (Прибој) и Филип Симић (Обреновац), а да подсетимо да су на Златибору у Купу били четврти. Екипа Башта кафе из Бајине Баште у саставу Милан Милошевић, Петар Марковић, Михаило Селаковић, Владимир Вајзовић испала је од Змајева у четвртфиналу и заузела осмо место, а и они су овог лета играли на Златибору освојивши четврто место на турниру у оквиру фестивала Хилс Ап.

Финални турнир у Београду био је последња станица Рода 3х3 каравана који је окупио 24 најбоље екипе из Србије после 35 турнира одиграних широм земље.

Прваци Србије у баскету освојили су новчану награду од 150.000 динара, наградни ваучер за куповину у маркетима Рода у вредности 20.000 динара, робне награде КСС, као и одлазак на квалификациони мастерс турнир у Дебрецину (28-29. августа) са плаћеним трошковима пута. Велики пехар и медаље предао им је председник Кошаркашког савеза Србије Предраг Даниловић. Другопласираним Змајевима припала је сума од 75.000 динара уз пехар и одличја која им је уручио потпредседник КСС за такмичења Душан Пројовић, док баскеташи из екипе Нови Сад Ал Вахда освојили 30.000 динара.