Солидна партија фудбалера Чајетине - резултат био у другом плану

У првој припремној утакмици пред почетак пролећног дела првенства у Златиборској окружној лиги, ФК Чајетина поражен је од Полета из Расне резултатом 0-1 (0-0). Иако је резултат у оваквим мечевима у другом плану, треба истаћи да је наш клуб играо без неколико првотимаца као и без неколицине звучних појачања из зимског прелазног рока. У првом полувремену виђена је прилично изједначена борба, али је ФК Чајетина имала чини се изгледније прилике и вероватно у овом делу пропустила прилику да постигне макар један гол. Шуњић и Луковић нашли су се у ситуацијама „један на један“ са голманом гостију, Божићем, али су били непрецизни. Можда најзапаженији играч домаће екипе у првом делу меча био је Котуровић, који је поред неколико добрих продора, имао и две изгледне прилике шутирајући најпре преко пречке са ивице казненог простора, а затим и поред саме стативе ударцем искоса. С друге стране, гости су запретили преко Тановића и Миловановића, али је у оба наврата Гаовић добро интервенисао. После свега пет минута игре у другом полувремену, гостујући тим дошао је до, испоставиће се, победоносног поготка – слабо испуцана лопта Радосава Цветића омогућила је Миловановићу да постигне погодак и доведе свој тим у вођство од 1-0. Од тог тренутка, Полет је преузео иницијативу и управо преко Миловановића имао шансу да удвостручи предност, али се овај пут млади голман Стопић (ушао у игру у другом полувремену) истакао добром интервенцијом. До краја меча, углавном се водила велика борба на средини терена, тако да ниједан тим није дошао у прилику да озбиљније угрози противничког голмана. Од прилика домаћег састава, вреди још истаћи само шут Павловића са око тридесет метара, који је завршио преко гола. С озиром на кадровске проблеме, тренер Чајетине, Дарко Видић, није био превише разочаран поразом свог тима. -Све у свему, није било лоше. Играли смо ипак са квалитетним противником, који је последњих неколико година у самом врху ове лиге и игра са готово непромењеним саставом. Ово је прва контролна утакмица, имало је и добрих и лоших момената, али за то и служе пријатељске утакмице. Биће то сигурно много боље када се у екипу врате повређени Владе Росић и Марко Словић, као и одсутни Кутлешић, Ћалдовић, Спасенић Драган, Спасенић Владимир, Милан Чепрња, Андрија Тодорић и први голман, Јечменица. У одсуству овако искусних и квалитетних играча није се могло више. Кроз напоран рад и одигравање још неколико припремних мечева, сигуран сам да ће то изгледати много боље и да ће се формирати екипа која ће, у најмању руку, бити конкурентна свима у овом првенству- изјавио је Видић. Наредног викенда, ФК Чајетина гостоваће у Бајиној Башти, где ће одиграти други припремни меч против Перућца, а недељу дана касније, поново ће бити домаћини, овај пут екипи Хајдука из Крагујевца. ФК Чајетина – ФК Полет Расна 0-1 (0-0) Терен: „Хотел Палисад“ (са вештачком травом) ФК Чајетина: Гаовић, Зековић И, Тодорић,Цвијетић, Цветић Б, Мићић, Лаѕаревић, Лаѕовић, Котуровић, Луковић,Шуњић. (Играли још: Стопић, Зековић М. и Шопаловић, Дедић, Павловић, Цветић Р). Тренер: Дарко Видић ФК Полет Расна: Божић, Врецо, Марјановић С, Матић, Ратковић, Спасојевић, Мијаиловић, Ршумовић, Шуњеварић, Тановић П, Миловановић. (играли још: Марјановић И, Тановић Р, Јанковић, Митровић)