Сјајан старт сезоне за футсалере Златибора

Утакмица Златибор - Опленац

Футсалери Златибора победили су екипу Опленца резултатом 9:3 у другом колу Футсал лиге Србије Запад.

Клуб малог фудбала Златибор на сјајан начин је започео дебитантску сезону у трећем рангу српског футсала. Након убедљивог тријумфа на премијери против Уба у гостима са 6:2 чајетински тим је и домаћој публици приредио голеаду у победи против Опленца са 9:3.

Екипа Ратка Несторовића је добро отворила меч и повела голом Бјеличића. Гостујући тим је своју игру базирао на вештом сидрашу у шпицу напада и на тај начин долази до изједначења.  Головима  истог  играча Опленац прелази у вођство 3:1. Домаћи тим је прилагодио своју игру и до краја полувремена долази до изједначења погоцима Томића и Деспића.

У другом полувремену до изражаја долази до изражаја већи број играча на клупи домаћих и боља физичка снага па Златибор после лепих акција долази до предности 6:3, а у стрелце се поново уписује Томић, као и Станић и Марко Костадиновић. Опленац је покушао са убацивањем играча више, што је отворило контре Златибора за убедљивих 9:3, а хет трик је комплетирао Павле Томић, један од нових младих играча у тиму.

Тим Златибора је тренутно на деоби првог места са Косјерићем, а у наредна два кола очекују гостовања Аранђеловцу и МБ Наменској.

Екипа Златибора наступила је у следећем саставу: Дрндаревић, Ж. Костадиновић, Деспић, М. Станић, Бјеличић, М. Костадиновић, В. Томић, П. Томић, Стојановић, Обрадовић, Вујовић, Кутлешић, Марић и Драговић.