Пораз кошаркаша Златибора од Напретка

У мечу 10. кола Кошаркашке лиге Србије Златибор је на паркету дворане "Спортског центра Чајетина" поражен од алексиначког Напретка са 92:88. Чајетинцима је ово трећи пораз у сезони, други на домаћем паркету, док је Напредак остварио пету победу.

Златибор је водио већим делом меча. Утакмицу је отворио са 14:4, а у једном тренутку је у другој деоници имао и једанаест поена вишка. На одмор су отишли са предношћу од 47:40, не допустивши противнику да у току првих двадесет минута игре приђе испод пет поена минуса. Напредак је у трећој четвртини преокренуо, повео и са седам поена вишка (59:65), али је Златибор пре свега успешном реализацијом шута за три поена у завршни период ушао са 72:69. У неизвесној последњој деоници оба тима су се константно смењивала у вођству, а у пенал завршници више успеха имао је гостујући састав.

У домаћем тиму предњачио је Папић (27 поена, седам скокова, пет додавања), Стаменић је убацио 12, а Поповић је уз 10 поена имао пет скокова и седам асистенција. У гостујућем саставу Микавица је имао 18 поена и шест скокова, Димитрије Раичевић 17 поена и пет додавања, Каралић 16, Огњеновић 14, а Илкић 12 поена.

КК Златибор: Поповић 10 п. 5 ск. 7 ас, Митровић 8, Ризнић 6, Папић 27 п. 7 ск. 5 ас, Маројевић 7 п. 6 ск, Стаменић 12, Остојић, Весовић, Миловановић, Воркапић 4, Станојевић 8 п. 6 ск, Павловић 6. Тренер: Страјин Недовић

КК Напредак ЈКП: Илкић 12, Раичевић Д. 17 п. 5 ас, Каралић 16, Милојевић 2, Богавац 5, Микавица 18 п. 6 ск, Петровић, Антонијевић, Станковић 6 п. 6 ск., Огњеновић 14, Милинчић, Раичевић Н. 2. Тренер: Небојша Раичевић