Пораз кошаркаша у Алексинцу

Кошаркаши Златибора забележили су први пораз у сезони, изгубивши на гостовању у Алексинцу од Напредак Босфоруса са 82-67 (17-19, 28-19, 22-11, 15-18), у оквиру 3. кола Друге мушке лиге. Заостатак са полувремена (45-38) Чајетинци су стигли за свега пар минута у наставку (45-45), али је домаћин сурово казнио њихов пад у игри који је уследио, серијом 22-4 до краја периода, створивши ненадокнадиву предност.

У редовима домаћих, чак пет играча било је двоцифрено ( Даниловић 23 п. 8 ск, Шикман 16 п. 6 ск, Миладиновић 14, Раичевић 11 п. 11 ас, Траиловић 10). Код Чајетинаца, Мукановић је имао 14 поена и осам додавања, Вулић и Јевђић убацили су по девет кошева, Марић је уз осам поена имао девет ухваћених лопти, док је дебитант у редовима Златибора, Стевовић, постигао осам поена, уз шест скокова.

Комплетну статистику можете погледати овде.

У наредном колу, Златибор ће у комшијском дербију дочекати ужичку Слободу, која је у овом колу убедљиво славила код куће над Сремом са 98-69.

(фото: архива)