Половичан учинак фудбалера на старту нове сезоне

Фудбалери Златибора савладали су екипу Задругара из Лајковца са 3-0 (3-0) у утакмици 1. кола Зоне Дрина. Домаћи тим тријумфовао је пре свега захваљујући фудбалском умећу искусног Владимира Мудринића, који је постигао два гола и асиситирао код једног.

Златибор је повео већ у 7. минуту, када је после слободног ударца Мудринића,у казненом гостију Данило Пилица из прве шутирао и затресао мрежу гостију (1-0). У 22. минуту Мудринић је сјајном финтом избацио чувара и из непосредне близине матирао голмана Стефана Марковића (2-0), а 17 минута касније искусни везиста је из слободног ударца са око 20 метара поставио коначан резултат. Мудринић је упутио ударац по земљи, а лопта је закачила Владана Луковића и преварила Марковића, завршивши у доњем левом углу његовог гола (3-0). Гости су најбољу шансу имали непосредно после првог гола Златибора, када је Јеринић једним потезом "избацио из игре" тројицу пратилаца, изашао сам пред голмана Лучића, али је чувар мреже Чајетинаца зауставио његов шут. До краја меча Задругар је остао са играчем мање. После неспортског потеза Пилице у дуелу са Немањом Марковићем, дошло је до вербалног дуела двојице играча, који је довео до подизања тензије на терену, изазвавши краћи прекид. На крају, ситуација је завршена искључењем Немање Марковића, који је због приговора добио други жути картон.

С обзиром да су остварили најубедљивију победу у првом колу, Чајетинци су на позицији на којој се надају да ће остати до краја такмичења, првој. У наредном колу, очекује их гостовање екипи Јединства из Владимираца.

На овој утакмици за Златибор су играли: Лучић, Јездимировић, Тодоровић, Станић, Пилица, Костадиновић, Брадоњић, Милосављевић (од 82. Ристановић), Мудринић ( од 87. Ненадовић), Хамзић, Луковић (од 57. мин. Лазовић). Тренер: Милан Чанчаревић.

Мање успеха на почетку нове сезоне имали су фудбалери Чајетине. Они су у 1. колу Златиборске окружне лиге поражени на гостовању екипи Перућца са 4-1, а једини гол за наш клуб постигао је Марко Костадиновић. У наредном колу очекује их гостовање Првом Партизану.