Поетско - музички кабаре "Да, то су били дани" у КЦ Златибор (видео)

Изведен поетско - музички кабаре "Да, то су били дани" у КЦ Златибор

Популарни поетско-музички кабаре „Да, то су били дани“ Небојше Дугалића и Бориса Пинговића изведен је синоћ на бини Културног центра Златибор. 

Глумачко – музички двојац Небојша Дугалић и Борис Пинговић у пратњи Воје Савића и Нине Ћосић синоћ су донели златиборској публици мноштво добрих вибрација, лепих сећања и позитивне енергије. Кабаре кроз 18 година, колико и постоји, јесте комбинација музике, поезије и хумора у виду анегдота, са стиховима наших познатих песника и уз музику различитих жанрова.

„Ми се трудимо да нумера и поезије на кабареу буде она која је стварана за сва времена, и да не постоји генерација, време, којој не би могло да се свиди тако нешто. И заиста људи јако воле да се сете неких ствари и да врате време, а мало старија публика сећа се свега што је настало пре 40 и више година, а ове нове генерације имају прилику да чују нешто што до сада нису имали прилику, па се изненаде и заинтересују“, рекао је Небојша Дугалић, глумац. 

Дугалић и Пинговић су после 50 извођења ове колажне представе проширили тим. Као вокал и музичар на удараљкама придружила им се Нина Ћосић, а убрзо је дошао и Војислав Савић на бас гитари.

„Договорили смо се да на овом кабареу избегнемо ефемерне теме, дневно - политичку сатиру која би донела можда неке тренутне резултате, смех, и определили смо се за оно што је вечно. Дошли смо у неку зрелу животну фазу где слушамо и волимо да свирамо све што вреди, и због тога смо обезбедили да трајемо толико дуго, чини ми се да је то та тајна“, рекао је Борис Пинговић, глумац. 

За бис на самој завршници вечери зачули су се чисти и нежни звуци старог дувачког инструмента, окарине, који оставља незабораван доживљај код публике.  Кроз све ове године кабаре „Да, то су били дани“  мењао је репертоар, али је видно да је интеракција са публиком увек искрена и на завидном нивоу. Због тога је ова музичка представа гостовала у многим местима Србије, региона и света.  
 

Сања Глишовић