Победа Ловћена на старту АБА2 лиге на Златибору

Утакмицом Слободе и Ловћена почео је турнир АБА2 лиге на Златибору. Победу у првом мечу славио је тим са Цетиња, а у понедељак су се још тријумфе оставрили Студентски центар и Младост.

Дворана на Златибору посебно је сређена за овај догађај на ком није дозвољено присуство публике уз посебне мере које прате све активности на терену и ван њега. На кошаркашком клубу Златибор и општини Чајетина је да се покажу као добри домаћини.

У првој утакмици нове АБА2 сезоне Ловћен је победио Слободу са 95:92. Црногорски представник је после уједначеног првог полувремена у наставку имао и 22 поена предности, али млади тим из Ужица није успео да направи велики преокрет.

Најефикаснији код победника био је бек Милутин Ђукановић са 26 поена док је крилни центар Милош Поповић постигао 25 уз седам скокова, а Американац Роди Питерс додао је 12 поена уз 11 асистенција и седам скокова. У екипи Оливера Поповића центар Димитрије Николић је убацио 28 поена, док је Тадија Тадић имао 16 уз седам асистенција.

У другом мечу дана Студентски центар је био убедљив против Работничког 98:69. Тим из Подгорице водио је на полувремену са 14 поена разлике, а до краја је увећао разлику. Најефикаснији је био Андрија Славковић са 18 поена и седам скокова, а Флечер Меги је додао 12 поена. За скопски састав је 17 поена постигао Девон Вашингтон.

Екипа Хелиос Санса је у утакмици против земунске Младости у финишу првог периода стекла 16 поена вишка, после прилично изједначених 15 минута меча. Тим Драгана Јаковљевића у трећој деоници успео је да преокрене резултат, а у неизвесној завршници и да слави са 80:77. Тренер словеначког тима, Дејан Јакара, истакао је да је његов састав био значајно ослабљен изостанком неколико оболелих првотимаца.

Према незваничним информацијама, екипа Горице неће учествовати на овом турниру, због проблема са КОВИД19 вирусом унутар екипе, тако да ће се њихови мечеви регистровати службеним резултатом.