Победа кошаркаша Златибора!

Кошаркаши Златибора савладали су на свом паркету екипу Железничара из Чачка са 91-76 (27-21, 15-15, 27-17, 22-23), у оквиру 18. кола Прве лиге Запад. Овим тријумфом, чајетински кошаркаши прекинули су низ од три узастопна пораза и забележили укупно шесту победу у досадашњем делу првенства. Златибор је убацио чак 13 шутева за три поена, само два мање у односу на утакмицу са Убом пре месец дана, када су такође остварили убедљиву победу, потврдивши да им је управо овај сегмент игре можда и најбитнији за остваривање повољних резултата. Најефикаснији у победничком саставу био је Никола Кнежевић са 27 поена и 7 асистенција, док су двоцифрен учинак имали и Мајсторовић (20), Стаматовић (18) и Смоловић (12). Код гостију, највише поена постигли су Панић и Зорнић (12), али је можда најзапаженији био Ратковић, којем је само поен фалио за дабл-дабл учинак (9 поена, 13 скокова). Златибор је већ у уводним минутима стекао двоцифрену преднност (15-3), уз посебно запажену улогу Смоловића, који је доминирао у противничком рекету, постигавши у том делу меча осам поена, од укупно 10, колико је постигао у првој деоници. Такође, изузетно расположен за игру био је плејмејкер Кнежевић, са 10 поена и 3 асистенције у првој четвртини био је готово незаустављив за одбрану Железничара. Кошаркаши чачанског клуба успели су да три минута пре краја четвртине дођу до једноцифреног заостатака (22-14), највише захваљујући недостатку идеја у нападу домаћих играча, који су неколико узастопних напада завршили без поготка. Тројком Караклајића гости су успели да се потпуно врате у меч (24-21), а већ после неколико секунди, имали су прилику да из контранапада додатно смање заостатак, али је Ћировић промашио полагање, пошто је претходно неометано истрчао контру. Казна за пропуштено стигла је у наредном нападу домаћих, када је Кнежевић тројком окончава ову деоницу(27-21). Већ на почетку другог периода, гостујући тим смањио је на 27-25 и управо у тим тренуцима био можда и најближи преокрету на овом мечу. Ипак, осетну предност домаћима поново враћа Кнежевић са 5 узастопних поена (32-25). У овој четвртини виђено је знатно мање кошева него у претходној, с обзиром да је углавном протекла у знаку великог броја грешака са обе стране. У завршници четвртине, са 5 узастопних кошева Панића, гости се поново враћају у меч (39-35), али је убрзо капитен домаћих, Стаматовић, погодио тројку за 42-35. До краја полувремена, Железничар је незнатно смањио предност домаћих, тако да се на одмор отишло резултатом 42-36. Трећа четвртина пресудно је утицала на питање победника овог меча. Можда најзапаженију улогу пружио је капитен Стаматовић, који је поготово у шуту за три поена био веома запажен, погодивши чак и једну тројку уз прекршај. Осим тога, разиграо се и Мајсторовић, који је до овог периода утакмице био без поена, а у другом полувремену постигао чак 20 поена. Треба истаћи и један интересантан податак - Мајсторовић је четири од пет убачених тројки погодио после додавања Тмушића. У овој деоници, Златибор не само да је вратио двоцифрену предност, већ је први пут дошао и до +20 (62-42). У последњу деоницу домаћи тим ушао је са 16 поена предности (69-53), тако да су готово све дилеме око победника биле отклоњене. Домаћи тим одржавао петнаестак поена предности, које је успео да сачува до самог краја утакмице (91-76), надокнадивши дефицит из прве утакмице у Чачку, када је Железничар славио са 85-75. "Ми смо од почетка тражили „дубину“ и игру на центре, што нам је фалило против Плане. То смо у великој мери успели, тако да смо после повратних лопти имали отворене шутеве, а у том сегменту смо били јако добри. Ова победа нам много значи због опстанка. Сада нас очекује гостовање у Прибоју, али убеђен сам да ћемо ту утакмицу одиграти лакше. Прибој слабије игра на свом паркету, а уколико ми поновимо овакву игру или оно што смо радили на тренингу пред овај меч, ја сам убеђен да можемо до првог тријумфа на гостовању у овој сезони", изјавио је тренер Златибора, Владан Калоперовић. Железничар је забележио укупно осми пораз у сезони, али се и даље налази у горњем делу табеле, тј. на шестом месту. "Имали смо три јако неугодна гостовања – у Трстенику, Свилајнцу и сада, у Чајетини. Знали смо да овде неће бити лако, али смо се надали победи. Ипак, домаћи тим је био јако добар у шуту и то је одлучило победника. Више су желели победу, били су борбенији и честитам им на заслуженој победи", изјавио је тренер Железничара, Саво Ковачевић. У наредном колу, Златибор очекује гостовање водећем тиму лиге, екипи Прибоја, док ће Железничар дочекати Полет из Ратине. КК Златибор – КК Железничар Чачак 91-76 (27-21, 15-15, 27-17, 22-23) Дворана: „Хала спортова“ у Чајетини Гледалаца: 200 КК Златибор: Тмушић 4, Пантовић, Мимић, Чорбић 4, Кнежевић 27 п.7 ас, Мајсторовић 20 (5 тројки), Смоловић 12 п 5 скокова, Рајовић 6, Стаматовић 18 (5 тројки), Радојичић. Тренер: Владан Клаоперовић КК Железничар Чачак: Марковић 6, Зорнић 12, Милинковић, Максић, Ратковић 9 п. 13 ск, Панић 12, Ћировић 9, Васовић 4, Караклајић 10, Стојковић 3, Печенковић, Ковачевић 11. Тренер: Саво Ковачевић. Судије: Милошевић (Крагујевац), Јевтовић (Крагујевац) Делегат: Милошевић (Трстеник)