Победа кошаркаша, Беко-Златибор 81-82

Хала спортова у Падинској скели .Гледалаца 100. Судије: Грујић, Ковинић, Орешковић

Беко: Зурнић, Томовић 13, Килијан 17, Смаилагић 17, Куртишевски, Стојкановић 6, Јевтић 8, Стратакис 6, Којић 16, Поповић, Косановић 5, Дрекаловић 10

Златибор: Тмушић 2, Пековић 12, Радовић, Нумановић 13, Васић 17, Петронијевић 7, Мајсторовић,

Ђуричић, Смоловић 4, Марић 10, Мићевић 17

У потпуно  неизвесној утакмици , са веома драматичном завршницом, Чајетинци су остварили заслужену победу јер су имали предност током целог сусрета. На седам минута до краја Златибор је водио са 71:66, на  три ипо минута до краја било је  73:72 за госте, а онда су домаћини тројком дошли до предности од 75:73. Пековић је одмах вратио тројку а затим је Васић повећао на  78:75 . На минут ипо до краја домаћин је смањио на 78:77 и драма је почела. Тридесет пет секунди до краја било је 78:78, јер је Килијан погодио само једно слободно бацање. Мићевић је био прецизан са линије за тројку и судије после консултација признају два поена.Дванаест секунди до краја изједначио је са линије пенала Томовић., а Пековић на шест секунди до краја утакмице постиже поен уз фаул, али не користи додатно слободно бацање и Килијан на другој страни погађа прво али промашује друго бацање и на секунд  до краја Златибор води са 82:81 а лопта припада домаћину. Из аута испод коша они је убацују у рекет , где Стојкановић покушава да поентира  али  не успева и сирена се коначно оглашава за славље играча и малобројних али сјајних навијача Златибора који је тако дошао до пете победе у првенству, чак четврте у гостима.

Златибор је за један поен шутирао 22/26, за два поена 24/43, a за три 4/15. Беко је имао 39 скокова и то чак 15 у нападу, а Златибор 37. Чајетинци су имали 19 изгубљених лопти а домаћини 11. Укупни индекс успешности домаћина био је 82, а Златибора 88. Најбољи играч по индексу био је Васић са 23. Пековић је јако добро одиграо на позицији плејмејкера и на паркету није био само пет секунди.

У последњем колу првог дела првенства Златибор дочекује екипу Срема. Утакмица се игра у недељу, 27. децембра у дворани у Чајетини.