ОШ "Димитрије Туцовић" у посети ОШ ,,Змај Јова Јовановић“ Вождовац

592571425_4080274755558070_7960317325192861476_n

У среду, 26. новембра представници  школе "Димитрије Туцовић" из Чајетине: директорка, помоћник директора и наставница биологије, посетили су ОШ ,,Змај Јова Јовановић“ Вождовац (Београд) у којој се реализује пројекат ,,Искулирај и компостирај“. Наставница биологије Зорица Милосављевић је представила процесе примарне селекције, рециклаже, циркуларне економије и компостирања који се реализују у нашој школи. Предавању у Београду су присуствовали учесници пројекта: наставници, ученици и наставнице биологије из неколико суседних школа.

Зорица Милосављевић је, представљајући начин управљања отпадом у школи, уједно и представила процес примарне селекције и компостирања на територији општине Чајетина истичући значај сарадње школе са КЈП ,,Златибор“. Школи ,,Змај Јова Јовановић“ је предат рекламни материјал КЈП ,,Златибор“ као и компостер који је ово предузеће донирало школи. Компостере су добиле и остале школе чији су запослени присуствовали предавању.

"Сарадња наше школе и других инситуција и организација, а посебно КЈП ,,Златибор“ је приказана кроз реализацију програма Еко-школе, што је присутнима било интересантно, с обзиром да су наведене бројне акције, конкурси и пројекти о отпаду и третману отпада управо реализацијом тема у оквиру Међународног програма Еко-школа."

Након завршене посете Основној школи ,,Змај Јова Јовановић“ реализована је посета Основној школи ,,Јанко Веселиновић“ која се, такође, налази на Вождовцу и којој је дониран компостер како би ученици и запослени школе отпочели процес компостирања тј. рециклаже биолошког отпада. Посета је завршена уз жељу да се сарадња школа настави и у будућности како би се заједнички допринело очувању природе и заштити животне средине.