ОКК Београд- КК Златибор 83-75(крај)

Кошаркаши Златибора у 4. колу КЛС-а поражени су на гостовању ОКК Београду са 83-75.

Чајетинци су водили практично од почетка меча до завршнице полувремена, када су домаћи преокренули и на одмор отишли са предношћу.  Златибор је први период добио са 21-18.

У завршници трећег периода Златибор је поново повео. Резултатска неизвесност трајала је до нешто мање од три минута пре краја, када је ОКК Београд стекао шест поена вишка (76-70) и тиме одлучио питање победника.

У домаћем тиму предњачио је Миленко Вељковић са 18 поена и 14 скокова, а код гостију Ризнић са 19 поена и 11 скокова. Треба напоменути и да је Ненад Миљеновић био веома близу трипл-дабл учинка (16 поена, девет скокова, осам асистенција).

Златибору је ово трећи пораз у четири меча, док су Београђани задржали максималан учинак.

ОКК Београд: Мусић 4, Вељковић 18 п. 14 ск, Јовичић 2, Ланговић 12, Саичић 9, Вићентић, Церовина 11, Осламовић 7, Јовановић 2, Миљеновић 16 п. 9 ск. 8 ас, Вујић 2 , Кузмановић. Тренер: Бранислав Вићентић

КК Златибор: Ризнић 19 п. 11 ск, Маројевић 6, Бјелица 5, Воркапић 7 п. 6 ск, Рондовић 10, Бабовић 12, Смоловић, Чорбић, Павловић 6 п. 6 ск, Гашић, Лобарев 10, Весовић. Тренер: Вања Гуша

(фото: архива)