Одбојкашице у такмичарским и припремним мечевима

Екипа Златибора на утакмици у Обреновцу

Одбојкашице Златибора четврти пут учествовале су у осмини финала Купа Србије, али су другу годину заредом изгубиле од ТЕНТ-а са 3:0. И поред пораза стечено је вредно искуство против јаче екипе из Суперлиге, а све у оквиру припрема за почетак новог првенства.

Почетак такмичења у Првој лиги Србије се ближи, а чајетинске одбојкашице се припремају кроз пријатељске али и такмичарске утакмице. Вредно искуство за Златибор је био нови пласман у осмину финала Купа где их је као и прошле године зауставио ТЕНТ у Обреновцу. И овога пута је резултат био 3:0, по сетовима 25:9, 25:20 и 25:13,а тренер Станко Брашанац каже да је екипа поново лоше ушла у меч, али да се добро прилагодила у другом сету, док су у трећем шансу добиле све играчице. Разлика у квалитету о односу на екипу из Суперглиге је очигледна, али остаје жал што се меч није одигао у Чајетини.

Одбојкашице Златибора су се у главном жребу куп такмичења нашле захваљујући освајању првостепеног Купа за Западну Србију победама против Борца из Чачка и Новог Пазара. Претходно су одбојкашице Златибора освојиле су треће место на припремном турниру Куп Илиџа 2023 у Сарајеву где су изгубиле од Игмана са 2:0, а победиле Илијаш са 2:0 и Горажде са 3:1, а освојена су и индивидуална признања јер је Анђела Арсовић најбољи либеро, а Александра Пантовић најбољи блокер. То је укупно трећи пехар у предсезони јер је чајетински тим претходно освојио поменути првостепени Куп и турнир у Горажду, а остварен је и циљ да се нове играчице уклопе.

У првом колу Златибор ће дочекати Јединство, а управо је са ужичким тимом одиграна последња пријатељска утакмица прошле недеље у ком су Ужичанке победиле са 3:2. Meч отварања Прве лиге одиграће се у петак, 13. октобра у Спортској дворани у Чајетини.