Одбојкашице победом наставиле сезону

Одбојкашице успешне на провм мечу у години

Одбојкашице Златибора победиле су екипу Радничког у 12. колу Прве Б лиге Србије са 3:1 у сетовима на домаћем терену у Чајетини у првом мечу после зимске паузе.

Није било лако на првој утакмици после месец дана паузе која је продужена због случајева коронавируса, али је уписан тријумф против екипе из горње половине табеле по сетовима 25:19, 25:22, 26:28, 25:10. У трећем сету Чајетинке су направиле серију од резултата 19:24 до меч лопте на сервис Кубуровићке, али се тада десила повреда либера Марије Батинић, која је изнета са терена, што је оставило трага на екипи, па су играчице Радничког освојиле сет. Саме одбојкашице Златибора истичу да је меч био захтеван на кондиционом плану, али је екипа најбоље одиграла последњи сет на мечу.

"Знали смо да је Раднички квалитетна екипа и да имају квалитетно појачање, играчицу која је била у Суперлиги. Спремале смо се последњих седам дана када смо успеле да се скупимо после болести, Надамо да ћемо надокнадити кондицију у наставку припрема за следећу утакмицу и да ћемо наставити са добрим резултатима,"

каже капитен Александра Пантовић. Златибор је победио Крагујевчанке и јесенас на отварању такмичења у гостима, а показан је квалитет и у Чајетини за наставак борбе са Ваљевом, Лесковцем и Врањем који су такође уписали победе у овом колу. Екипа је наставила низ без пораза на домаћем терену у овој сезони.

Екипа Радничког је доживела четврти пораз у сезони и остаје на петом месту, а од следећег меча против Лесковца зависиће да ли остају у борби за виши ранг са водећом четворком.

Иако је одношење Марије Батинић са терена  забринуло све у дворани, играчице се добро осећа и биће у конкуренцији за следећи меч.Тим тренера Станка Брашанца са 10 победа и два пораза наставља сезону, а наредни противник биће екипа Дунава на страни, док ће у фебруару играти још и са Лесковцем, Стеријом и Панонијом.