Одбојка: Златибор против ТЕНТ-а у Купу Србије

Одбојкашице Златибора на турниру у Сарајеву

Одбојкашице Златибора играју осмину финала Купа Србије против екипе ТЕНТ у Обреновцу у понедељак од 19 часова. Чајетински тим четврти пут игра у главном жребу српског куп такмичења, а други пут узастопно се састаје са Суперлигашем из Обреновца.

Пласман међу 16 најбољих екипа у овом такмичењу Златибор је остварио освајањем првостепеног Купа за Западну Србију победама против Борца из Чачка и Новог Пазара. Прошле године је ТЕНТ у истој фази Купа победио са 3:0 у сетовима.

Претходно су одбојкашице Златибора освојиле су треће место на припремном турниру Куп Илиџа 2023 у Сарајеву. На дводневном турниру учествовало је шест екипа, а Чајетинке су најпре изгубиле од Игмана са 2:0, а потом је са 2:0 савладан Илијаш. У мечу за треће место Златибор је победио Горажде са 3:1, а освојена су и индивидуална признања јер је Анђела Арсовић најбољи либеро, а Александра Пантовић најбољи блокер. То је укупно трећи пехар у предсезони јер је чајетински тим претходно освојио поменути првостепени Куп и турнир у Горажду.

Екипа Станка Брашанца је у међувремену одиграла и пријатељску утакмицу против ужичког Јединства у Спортској дворани у Чајетини, а Ужичанке су победиле са 3:2 у сетовима. Управо против Јединства Златибор игра и утакмицу првог кола Прве лиге Србије 14. октобра.