Одбојка: Важна победа Златибора у дербију

Утакмица одбојкашица Златибора и Лесковца

Одбојкашице Златибора победиле су екипу Лесковац 98 са 3:1 у сетовима у деветом колу Банка Поштанска штедионица Прве лиге Србије на домаћем терену у Спортској дворани у Чајетини. Победа у дербију против првопласираног тима приближава чајетинску екипу врху табеле и још један је доказ о уједначености другог ранга српске женске одбојке.

Главни утисак у победи Златибора над екипом из Лесковца је подршка публике која је носила чајетинске одбојкашице до преокрета. Домаћи тим је до шесте победе у Првој лиги дошао по сетовима 23:25, 25:22, 26:24 и 25:12. У првом сету је гостујућа екипа одиграла боље са разноврсним нападом и серијом у последњој трећини сета. Уследио је одговор екипе Станка Брашанца која све боље одговара на нападе противница и изједначује резултат. Кључан је био трећи сет који Чајетинке добијају на разлику и све бољу нападачку игру са више позиција. Лопте које на почетку меча нису пролазиле су сада претваране у поене и Златибор убедљиво добија четврти сет за коначних 3:1.

Ово је трећи пораз за екипу Лесковац 98, која сада има исти учинак као и Златибор, по шест победа и три неуспеха, а исти скор има и Раднички Бластер. На прва два места су Јединство из Ужица и Таково Звезда Хелиос који имају по седам победа. Да подсетимо, Златибор и Лесковац 98 су се прошле сезоне заједно пласирали у овај ранг такмичења.

Златибор је дошао до победе после два везана пораза, а у наредном колу екипа гостује Смедереву које је има скор 4/5.