Новогодишњи турнир: Први дан

Првог такмичарског дана на Новогодишњем турниру Чајетина 2018, који организује Спортски центар Чајетина, на програму је осам дуела.

АПОЛО – ЛИБЕРТЕ  3:2 (2-1)

Први носилац дошао је до победе после доста мука. Либерте су повеле, после чега је Аполо преокренуо са три гола у низу. Либерте су играле офанзивније у самој завршници, али нису успеле да се спасу пораза. Оба тима имала су још по макар једну веома добру прилику за гол.

ПАНСИОН ДАБИЋ – БУГИ ЕНТЕРИЈЕРИ  6:3 (2:2)

У веома садржајном мечу, уз неколико резултатских преокрета, Пансион Дабић дошао је до прве победе на турниру. Буги ентеријери су у два наврата водили, на нешто више од минут пре краја изједначили на 3-3, али су потом у последњем минуту примили три брза поготка.

ЗЛАТИБОРАЦ ДОО – НАМЕНСКА ПРОИЗВОДЊА 2:7 (2:4)

Златиборац је водио са 1-0, али су њихови противници у наставку потпуно контролисали меч и дошли до убедљивог тријумфа.

РАДОМИР РАШО МУТАВЏИЋ – СРПСКА КРУНА  4:5 (1:3)

Ни на овом мечу састав који је први повео није успео да оствари тријумф. Екипа Српске круне је на полувреме отишла са 3-1, а у наставку је само одржавала стечено вођство и дошла до прве победе. Екипа Радомир Рашо Мутавџић успела је до краја меча само да ублажи пораз, с обзиром да су исувише касно пришли на само гол заостатка.

ФРИГО СЕРВИС СНЕШКО – ДАНКОВИ РОПОЧЕВЦИ  2:4 (1-1)

У веома тврдој и борбеној утакмици Ропочево је повело ефектним поготком свог голмана са скоро половине терена, нешто мање од два минута пре краја меча, а потом потврдило тријумф. Фриго сервис Снешко је водио у два наврата, али је и у овом случају настављена досадашња пракса по питању екипа које прве поведу.

ЖУТИ МАСЛАЧАК – КАПЕДУНУМ  3:2 (2:0)

Никада јача екипа Жутог маслачка, углавном састављена од играча који су прошле године у дресу Адађа освојили победнички пехар, истакла је озбиљну кандидатуру за највиши пласман. Капедунум им је пружио више него добар отпор, али је морао да се задовољи са часним поразом. Жути маслачак је прва екипа која је у данашњем програму победила, а да је претходно прва дошла до вођства.

АУТО СЕРВИС ДРАГИ – НОНШАЛАНЦИЈА  2:2 (2-1)

Први реми на турниру. Борбеност оба тима дошла је до изражаја на овом мечу, али је то можда мало одузело утакмици на лепоти игре. Дебитанти на турниру су ипак успели да дођу до изједначујућег гола и анулирају вођство ривала са полувремена.

ДРАГАН СИМИЋ СИМА – НЕЛА ПЛУС 4:2 (1:1)

Други носилац турнира успео је да сломи отпор ривала у завршних пет минута, са два постигнута гола. Нела плус је до тог тренутка уз добру игру имала и активан резултат (2-2), али два гола заостатка нису успели да стигну.

ЗЛАТИБОРАЦ Д.О.О - НОНШАЛАНЦИЈА 3:7 (0:2)

Другим поразом на турниру Златиборац ипак није остао без шанси за пролаз даље, с обзиром да им до краја групне фазе преостају још два меча, али им гол разлика 5:14 после првог дана не иде у корист. С друге стране, Ноншаланција је дошла до четвртог бода и налази се на добром путу ка елиминационој фази, с тим што и њима предстоје још два меча.