"Новогодишњи турнир": Лептир такси одбранио титулу

Екипа Лептир такси из Ужица освојила је традиционални "Новогодишњи турнир" у организацији Културно спортског центра Чајетина. Прошлогодишњи победник је одбранио трофеј трујумфом против екипе Кафана Велики Парк у финалу 5:3 пред око 300 гледалаца у дворани у Чајетини, док је треће место освојио кафе Адађо.

Овогодишњи турнир у Чајетини окупио је 20 екипа, квалитетне играче и свих пет дана такмичења је било веома посећено. Победнику је припала награда од 120 хиљада динара, другопласираном 60, а трећепласираном 20 хиљада динара. За најкориснијег играча турнира је проглашен Стефан Илић из екипе Јаковљевић, награду за најбољег стрелца турнира добио је Александар Пејовић из екипе Лептир такси, најбољи голман је Немања Кутлешић из Адађа. Добитници индививуалних признања освојили су ваучере од по пет хиљада динара од Кафе Адађа, Кафе Монта и Кафеа Краљев трг.

Ток финалног дана:

ЧЕТВРТФИНАЛА

Кафа Голубац - Ауто делови Старт 3:7

Ауто делови Старт имали су прве шансе и иницијативу, а када је Кафа Голубац дошла до прве прилике погодивши пречку, Старт је повео голом Милоша Николића, да би на 2:0 повисио најбољи стрелац екипе Мирко Петровић. До полувремена је екипа из Нове Вароши смањила на 2:1. Предност од два гола Ужичанима је донео првотимац Златибора Никола Лазовић, након чега је Кафа Голубац заиграла са голманом у пољу. Ризик им се није исплатио, пошто је други гол на свом првом мечу на турниру постигао Милош Николић, да би са два гола из контре Филип Бабић потврдио победу Ауто делова Старт и нанео први пораз Голупцу на турниру.

Адађо - Јаковљевић 3:3 (пеналима 3:1)

Млада екипа Јаковљевића повела је у деветом минуту голом Стефана Илића, најбољег стрелца турнира. Илић је два минута касније из контре својим 13. голом повисио на 2:0 за екипу из Барајева. Резултат 1:2 на полувремену поставио је Жељко Костадиновић скренувши шут голмана Немање Кутлешића. Млади фудбалер Телеоптика је постигао и трећи гол на мечу искористивши грешку Кутлешића, али већ у следећем нападу капитен Златибора Жељко Станић враћа на гол разлике. Обе екипе имале су своје шансе, Јаковљевићи су погодили стативу, Адађо је погодио пречку. Прошлогодишњи финалиста ипак долази до изједначења два минута пре краја голом Максимовића, па су полуфиналисту одлучивали пенали. За Кафе Адађо прецизни су били Станић, Максимовић и Глишовић, док је Кутлешић одбранио пенал Немањи Росићу у првој серији. Тако је најмлађа екипа на турниру елиминисана иако су оставили одличан утисак, нарочито деветнаестогодишњи Стефан Илић који је са 14 голова први стрелац турнира.

- Захвалио бих се саиграчима на одличним партијама и сјајном противнику желим срећу у даљем такмичењу. Надамо се да ћемо имати више среће следеће године,

поручује Илић.

Нела плус - Кафана Велики парк 3:6

Дуел две ужичке екипе почео је опрезном игром на обе стране без изгледних шанси. Кафана Велики Парк долази у вођство четири минута пре полувремена голом Боровића после одбијеног покушаја Поповића, да би два минута касније резултат био 2:0 после новог продора по десној страни. Нела плус на почетку другог полувремена прима и трећи гол, а толико су их примили у све четири утакмице групне фазе. Ипак, са два гола у 21. минуту се враћају у живот и смањују на 3:2. Кафана Велики Парк се до краја успешно бранила, иако је фаворизовани противник са друге стране играо без голмана, па је крајњи резултат био 6:3 и први пораз за Нелу плус.

Кафе Сурпрајз - Лептир такси 3:7

У још једном мечу екипа из Ужица повео је кафе Сурпрајз голом Марка Марјановића у шестом минуту. Ипак, бранилац трофеја убрзо преокреће головима Александра Пејовића, фудбалера лучанске Младости  и Пешића на асистенцију клупског друга из КМФ ФОН Страхиње Петрова. До два гола разлике долази се после другог гола Павла Пешића, али други гол постиже и Марко Марјановић па се на полувреме одлази резултатом 3:2. Обе екипе су играле отворено, а расположени Марјановић постиже свој трећи гол и доноси изједначење. Најбољи стрелац Лептир таксија Александар Пејовић даје четири везана гола, долази до 14 погодака, и доноси својој екипи недостижну предност. Занимљиво да је најбољи голман прошлог турнира Огњен Чанчаревић елиминисан у четвртфиналу од екипе за коју је бранио претходне године.

ПОЛУФИНАЛА

Ауто делови Старт - Кафана Велики парк 2:4

Већ у уводна три минута Кафана Велики Парк је постигла два гола и имала неколико изгледних прилика, али су остали на два гола захваљујући добрим интервенцијама голмана Слободе Николе Тасића. Ауто делови Старт су појачали нападе, имали иницијативу, али нису могли до гола у првих 15 минута. Играч Кафане Велики Парк лепим дриблингом избацио је Алексу Видића, који је заиграо као голман играч, и свом тиму донео предност од три поготка. Головима Милоша Николића и Мирка Петровића Старт се на четири минута до краја вратио у утакмицу, али голом 10 секунди пре краја, Кафана Велики Парк потврђује победу и изненађујућ пласман у финале.

Адађо - Лептир Такси 3:4

Већ у другом минуту први озбиљнији напад Адађа донео им је вођство после оштрог ударца Жељка Костадиновића. Лептир такси је покушао да узврати, али две стативе погађа Петров. Убрзо стиже казна, пошто Јован Шућуровић постиже девети гол на турниру. Бранилац турнира брзо изједначује 14. голом Александра Пејовића и мајсторијом Страхиње Петрова, универзитетског репрезентативца Србије у футсалу. Голман Адађа Немања Кутлешић одличним шутем са своје половине враћа предност свом тиму, али нова минијатура  Пејовића доноси изједначење неколико секунди пре краја полувремена. Реприза прошлогодишњег финала донела је још лепих потеза и узбуђења. Лептир такси средином другог полувремена долази до првог вођства на утакмици након што је Пешић издржао дуел са Станићем и постигао гол. Домаћа екипа је имала већу подршку са трибина, покушавали су најчешће ударцима из даљине, Шуњић је погодио стативу, али до узједначења нису могли. У финале се пласирао Лептир такси.

После полуфинала ревијалну утакмицу су одиграли дечаци из најмлађих селекција ФК Чајетина.

УТАКМИЦА ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО

Ауто делови Старт - Адађо 3-4

Борбу за утешну награду и треће место отворио је голом у  другом минуту Раде Глишовић, а два минута касније изједначује Никола Лазовић. Преокренуо је Филип Бабић, а потом је Станић изједначио у 14. минуту. Нова смена у вођству десила се после поготка Ивана Марића из Адађа који се добро снашао у петерцу Ужичана. Старт је и на овом мечу заиграо са играчем голманом, што је отворило шансу за Адађо, али Марић у контри три на један није постигао гол. Убрзо је пало изједначење после прецизног ударца Видића. Екипа Старта која у свом саставу има три штопера, наставила је да рескира са голманом у пољу, што је казнио раде Глишовић погодивши празан гол са своје половине после одузете лопте у 29. минуту. Адађо је тако освојио треће место, што је за степен слабије у односу на прошлу годину, а 2014. су освојили турнир.

ФИНАЛЕ

Кафана Велики Парк - Лептир такси 3:5

У великом финалу нашао се први фаворит турнира Лептир такси и највеће изненађење Кафана Велики Парк. Да је у доброј форми, тим са мање познатих играча је показао пошто је први постигао гол преко Лазаревића у другом минуту. Расположен за игру је и Павле Пешић који Лептир таксију доноси изједначење у четвртом минуту. Оба тима су наставила са отвореном игром, а Петров једну полуконтру претвара у вођство Лептир таксија, који је повео и са 3:1 после корнера и новог поготка Пешића. Да се Кафана Велики Парк не предаје видело се и у последњем минуту када су смањили на 3:2 после добре акције. Још једном су добро комбиновали и постигли гол из близине код леве стативе и изједначили у 18. минуту.Минут касније један од најлепших голова на турниру постиже Пешић који одличним ударцем погађа рашље и враћа предност Лептиру. До два гола разлике други пут у финалу дошло се голом Николе Ђуричића и његовог соло продора после одузете лопте.