Новогодишњи турнир: Други дан

Другог такмичарског дана Новогодишњег турнира у малом фудбалу Чајетина 2018. на програму је била већина мечева групне фазе. Познати си и први четвртфиналисти - екипа Апола је са три победе заузела прво место у групи А, испред Жутог маслачка, који ће се у четвртфиналу састати са победником групе Б, Данковим Ропочевцима. Ноншаланција је прошла даље из групе Ц, док је из групе Д даље прошла екипа Драган Симић Сима.

АПОЛО – ЖУТИ МАСЛАЧАК  7:2 (2:0)

У дербију групе А први носилац је потврдио тај епитет. На неки начин реванширали су се играчима који су их прошле године у дресу Адађа савладали у борби за пехар. Жути маслачак сада има половичан учинак, с тим што им је овај пораз у значајној мери погоршао гол разлику, док је Аполо практично осигурао пласман у четвртфинале.

ЈАКОВЉЕВИЋ СТИЛ - НОНШАЛАНЦИЈА 0:4 (0:1)

Ноншаланција крупним корацима граби ка четвртфиналу. До седмог освојеног бода у три утакмице дошли су убедљиво, али треба истаћи да су у завршна два минута постигли три гола, искористивши офанзивнију игру екипе из Обреновца у покушају да изједначи.

КАПЕДУНУМ – АПОЛО 1:5 (0:1)

Капедунум остаје без шанси за пласман у наредну фазу, иако је против Апола играо сасвим добро. Међутим, грешка одбране при резултату 1-0 условила је пад у игри, тако да први носиоци са три победе завршавају групну фазу и у наредни круг иду као победници групе А.

ДАНКОВИ РОПОЧЕВЦИ – БУГИ ЕНТЕРИЈЕРИ  4:4 (3-2)

Обе екипе су фуриозно кренуле, у уводна четири минута постигнута су три гола. Ропочево је имало почетну предност од 2-0, после чега је тим Буги ентеријера у три наврата стизао резултат. Ропочево сада има четири бода уочи последњег кола, док Буги ентеријери имају мале шансе за пролаз даље, са само једним бодом из два меча.

ФРИГО СЕРВИС СНЕШКО – ПАНСИОН ДАБИЋ 6:5 (4-1)

С обзиром на резултате остварене у 1. колу овакав исход меча може се сматрати изненађењем. Фриго сервис Снешко је већ у првом полувремену имао убедљивих 3-0, после чега је Пансион Дабић направио невероватан преокрет и повео у другом делу са 5-4. Међутим, после тога су практично и једном нападу примили два гола па је Снешко можда неочекивано ухватио "последњи воз" за наредну фазу и сада има половичан учинак, као и Пансион Дабић.

ЛИБЕРТЕ – КАПЕДУНУМ  9:7 (4:1)

Најмлађа екипа на турниру већ после првих 15 минута имала је три гола предности, тако да је потврдила да добро издање у поразу од првог носиоца није била случајност. Ипак, вреди истаћи још једном борбеност Капедунума, који се није предавао чак ни када је губио са 9-2, па је у завршна три минута постигао пет голова. Либерте ће у директном дуелу са Жутим маслачком одлучивати о другом путнику у наредну фазу из групе А, уз Аполо.

ДРАГАН СИМИЋ СИМА – РАДОМИР РАШО МУТАВЏИЋ 6:1 (3:0)

Други носилац на турниру оправдао је улогу фаворита и обезбедио пласман у наредну фазу. Дуел са Српском круном показаће са којег места ће се надметати у четвртфиналу.

НЕЛА ПЛУС – СРПСКА КРУНА 3:3 (1:0)

Нела Плус је водила у три наврата, али је сва три вођства испустила. Српска круна је сачувала бод голом на пола минута пре краја меча, тако да ће им у последњем колу за пролаз даље бити довољан бод у дуелу са екипом Драган Симић Сима. С друге стране, Нела плус мораће да иде на победу у последњем колу и да се нада повољном исходу другог меча групе.

НОНШАЛАНЦИЈА – НАМЕНСКА ПРОИЗВОДЊА 2:2 (1:2)

Ноншаланција је окончала такмичење у најбројнијој групи без пораза. По две победе и ремија скоро сасвим извесно их воде у четвртфинале, а на добром путу ка томе је и Наменска производња, која има четири бода из два меча.

ЖУТИ МАСЛАЧАК – ЛИБЕРТЕ 12:1 (4:1)

Либерте су биле на добром путу ка пролазу, повеле у мечу у којем им је био довољан реми, али се Жути маслачак извукао из тешке ситуације и обезбедио четвртфинале као другопласирани у групи А. Њиховој победи највише су допринела три гола постигнута у самој завршници првог полувремена, а стрелци су били Станић, Бабић и Глишовић. Тако ће играчи који су прошле године са Адађом освојили прво место на неки начин бити у прилици да одбране пехар. Ђорђе Бабић и Раде Глишовић су истакли озбиљне кандидатуре за звање најбољег стрелца турнира.

ПАНСИОН ДАБИЋ – ДАНКОВИ РОПОЧЕВЦИ 1:2

Дебитанти на турниру су дошли до друге победе и са седам бодова заузели су прво место групе Б, тако да ће се у четвртфиналу састати са Жутим маслачком. Екипа Пансиона Дабић забележила је други пораз, тако да ће им пролаз у наредну фазу зависити од исхода меча Буги ентеријери - Фриго сервис Снешко.

АУТО СЕРВИС ДРАГИ – ЈАКОВЉЕВИЋ СТИЛ 4 :6

Јаковљевићи су дошли до прве победе и задржали шансе за наредни круг, док је Ауто сервис Драги остао на једном освојеном боду из две утакмице.

АУТО СЕРВИС ДРАГИ - НАМЕНСКА ПРОИЗВОДЊА 4-4

Овакав исход меча доводи до тога да ће највероватније директни дуел Наменске и Јаковљевића одлучивати о томе ко ће из групе Ц у наредну фазу, уз екипу Ноншаланције, која је већ прошла даље.

Сутрашњи програм, током којег ће се комплетирати групна фаза, почеће од 16 часова.