Нови гол Ћировића за први тријумф фудбалера Златибора: Реми Чајетине са Вишесавом

Голом Владимира Ћировића у 55. минуту фудбалери Златибора савладали су на свом терену екипу Јединства из Уба, у оквиру 2. кола Српске лиге Запад.

Чајетинци су били конкретнији у нападима и то им се на крају исплатило, мада треба истаћи да су гости током првог полувремена имали више лопту у поседу, а у завршници меча су створили и неколико озбиљних прилика. С друге стране, победа Златибора могла је бити и убедљивија, али су два ударца главом Борка Веселиновића из непосредне близине отишла изван оквира гола.

Пресудни моменат меча био је 55. минут, када је Ћировић продро у казнени простор гостију с леве стране, а потом је његов ударац, уз малу помоћ одбране гостију, резултирао голом. Новопридошли везиста постигао је свој трећи гол ове сезоне, што је и укупна бројка голова његове екипе у прве две утакмице.

За домаће је дебитовао чувар мреже, Јован Најдановић, који није имао превише посла, а на клупи за резерве био је и Александар Панић.

ФК Златибор: Најдановић, Матић, Станић Н, Митровић, Миличић, Станић Ж, Никачевић, Лазовић, Веселиновић, Младеновић, Ћировић. Играли су још: Станимировић, Јечменица, Милосављевић. Тренер: Владимир Мудринић

ФК Јединство Уб: Јовановић, Радовановић, Мочић, Стаменковић, Андрић, Ристовски, Крстић, Радојичић, Ситарица, Бељић, Панић. Играли су још: Лукић, Брадоњић. Тренер: Миле Милић

Фудбалери Чајетине су у 2. колу Златиборске окружне лиге ремизирали на гостовању екипи Вишесаве (1-1). Стрелац гола за Чајетинце био је Сретен Божовић у 10. минуту.

Кадети Златибора су на старту нове сезоне поражени од Јединство Путева са 2-0.