Неуспешан викенд за наше фудбалере

У 5. колу Зонске лиге Дрина, фудбалери Златибора поражени су на свом терену од Задругара из Лајковца резултатом 1-0. Победоносни погодак за госте постигао је Слободан Аврамовић у 44.минуту.У 5. колу Златиборске окружне лиге, ФК Чајетина поражен је у гостима од ГП Златибора са 2-1. Једини гол за наш тим постигао је Оливер Лазаревић из пенала. У дуелу са екипом Задругара, ФК Златибор створио је више озбиљних шанси, али их је слаба реализација коштала бољег резултата. На веома садржајну утакмицу, донекле је бацила сенку превелика доза тензије у оба табора, која се из завршнице првог полувремена пренела у наставак меча, тако да су у других 45 минута играчи обе екипе играли доста оштро, али на срећу, није било искључења. Такође, треба истаћи да је у завршници меча, главни судија Јевтић можда и пропустио прилику да досуди пенал за домаћи тим. Златибор је у овом мечу наступио без тројице суспендованих играча - капитена Жељка Станића, Николе Лазовића и Дејана Удовичића, али су се у тим вратили Бранко Милосављевић и опорављени Владимир Мудринић. Управо се Милосављевић нашао у првој шанси за гол. Већ у 3. минуту силовито је шутирао са око 20 метара слева, али је голман гостију, Марковић, успешно интервенисао. Петнаестак минута касније, лопту коју је испуцао голман Златибора, Филиповић, у казненом је прихватио Владан Луковић, који је шутирао из трка право у голмана. У 23.минуту, гости су први пут запретили - Јовановић је веома добро шутирао слева са око 35 метара, а Филиповић успео да одбије лопту у корнер. У 35. минуту, Луковић је поново прихватио дубински пас у казненом простору гостију, али је епилог био сличан као у претходној ситуацији. Завршници првог дела, обележио је дефанзивац Задругара, Слободан Аврамовић. Он је најпре веома добро шутирао са око 20 метара, а Филиповић је избио лопту у корнер, после којег се управо Аврамовић нашао небрањен код прве стативе гола домаћих и главом матирао Филиповића (0-1). У наставку, Златибор је све теже стварао шансе за евентуално изједначење. Најбољу прилику поново је имао Луковић, који је после слободног ударца Мудринића натрчао на одбијену лопту, али поново погодио голмана Марковића. Интересантна ситуација виђена је у 79.минуту - после испуцавања Филиповића, лопта је прелетела Луковића који је био у деулу са одбраном гостију и незгодно одскочила испред Марковића, али на његову срећу, није отишла у оквир гола.  Већ у наредном нападу, после корнера, сам се на 10 метара од гола гостију нашао Павловић, али је његов шут отишао преко гола. Четири минута касније, виђена је спорна ситуација - Луковић је пао у шеснаестерцу гостију, после дуела са двојицом одбрамбених играча Задругара, али судија није показао на белу тачку, иако се на први поглед чинило да је прекршај заиста постојао. У последњим тренуцима утакмице, после слободног ударца Мудринића, створила се гужва испред Марковића, али је лопта отишла ван игре, чиме је изгубљена и последња шанса да Златибор дође макар до бода на овом мечу.

ФК Златибор - ФК Задругар 0-1 (0-1) Стадион: "Швајцарија" Стрелац: Аврамовић у 44.минуту ФК Златибор: Филиповић, Шљивић, Глишовић, Костадиновић, Тодоровић, Ристановић, Чолић (од 80 мин. Михаиловић), Павловић, Мудринић, Милосављевић, Луковић Тренер. Милан Чанчаревић ФК Задругар Лајковац: Марковић, Новаковић, Ивковић, Митровић, Јовановић, Марковић Н, Аврамовић, Спасић, Марковић Небојша (од 90.мин. Симеуновић), Николић (од 46. мин. Гаврић), Јеринић (од 82.мин. Јеремић). Тренер: Александар Папић