Наменска производња победник Новогодишњег турнира (видео)

Победнички пехар на Новодишњем турниру Чајетина 2018. освојила је екипа Наменске производње, која је у финалу са 5:1 савладала Жути маслачак. Треће место припало је саставу Драган Симић Сима.

Најбољи голман је Милорад Лазаревић (Наменска производња), најбољи играч Немања Ивановић из исте екипе, док је Раде Глишовић из Жутог маслачка најбољи стрелац, са девет постигнутих голова.

Победницима је припала награда од 120. 000 динара, другопласиранима 60.000, а трећепласиранима 20.000. Овогодишњи турнир, који је организовао Спортски центар Чајетина, окупио је укупно 17 екипа.

1/2 финала: ЖУТИ МАСЛАЧАК - БУГИ ЕНТЕРИЈЕРИ 6:3 (3:1)

Жути маслачак "на италијански начин" долази до финала турнира - били су на прагу елиминације у групној фази, после чега су уздигли ниво игре до невероватних размера. На убедљиве тријумфе у последњем колу групе и у 1/4 финалу надовезала се и победа у веома узбудљивом дуелу са Буги ентеријерима. Бабић, Глишовић и Лазовић су головима у првом полувремену најавили могућност убедљиве победе. Буги се није предавао и успео је да смањи на 3-2 већ почетком другог дела, тако да им је остало сасвим довољно времена за сустизање резултата. Међутим, у тренуцима када су њихови напади били учестали, Глишовић својим другим голом поново враћа осетно вођство свом тиму. Буги се и даље није предавао, неким својим потезима играчи овог тима су измамили аплаузе публике, успели да смање на 4-3, али Глишовић са још два гола, у тренуцима тоталне офанзиве противника, решава питање победника, притом избивши на чело листе стрелаца (девет голова).

ДРАГАН СИМИЋ СИМА - НАМЕНСКА ПРОИЗВОДЊА 1:2 (0:0)

По први пут на турниру полувреме је завршено без голова, али то не значи да није било прилика. Нешто ближи голу били су играчи Наменске. Други период донео је опрезнију игру с обе стране, али је Наменска успела да у кратком временском интервалу постигне два гола и можда начини изненађење, избацивши другог носиоца турнира.

МЕЧ ЗА 3. МЕСТО: БУГИ ЕНТЕРИЈЕРИ - ДРАГАН СИМИЋ СИМА 2:3 (1:1)

Утешна борба с почетка није обиловала шансама, али су већ до краја полувремена пала два гола, по један на обе стране. Буги је у наставку повео веома ефектним голом са више од пола терена, али су потом најпре примили изједначујући гол, да би на нешто више од минут до краја Лазовић преокренуо и донео предност свом тиму, која се испоставила довољна за победу. Екипа Драган Симић Сима тако је поправила пласман у односу на претходну годину и заузела треће место.

ФИНАЛЕ: ЖУТИ МАСЛАЧАК - НАМЕНСКА ПРОИЗВОДЊА 1:5 (1:3)

Шестим голом Ђорђа Бабића на турниру Жути маслачак је повео. Међутим, Наменска је потврдила да није случајно дошла до финала. Сустигли су, а потом и преокренули резултат - најпре су постигли ефектан гол петом, а потом реализовали контранапад, те су пред завршних 15 минута турнира имали 3-1. У наставку, у тренуцима када је Жути маслачак можда и више имао лопту у поседу, Наменска је реализовала још један контранапад (4:1) и најавила освајање пехара на свом дебитантском учешћу на турниру, што је потврдила пет минута пре краја петим голом.