На Првенству Србије за каратисте „Рујна“ злато и два сребра

Такмичарска сезона за каратисте "Рујна" крунисана је Првенством Србије које је јуче одржано у Јагодини, на којем су чајетински борци дошли до једног најсјајнијег и два сребрна одличја. Карате клуб „Рујно“ је наступио са десет такмичара у појединачној конкуренцији и са три екипе.

Екипа „Рујно 1“, у саставу Аница Радибратовић, Јована Аћимовић и Мирјана Станић, успела је да освоји прво место и постане првак Србије у категорији пионирки 2008/2009 екипно. Одмах иза њих, на другом месту, нашла се и екипа „Рујно 2“ (Ведрана Селаковић, Николина Тодоровић и Петра Божић).

Мушка екипа (Дарко Лазаревић, Вук Милосављевић и Јанко Гукић), и поред одличног наступа, није успела да освоји медаљу.

У појединачним наступима посебно се истакла Аница Радибратовић, освојивши сребрну медаљу. Она је у екипи од 24 такмичарке из целе Србије, након пет мечева, успела да се пласира на друго место.

Поред Анице Радибратовић, учешће су имали и Петра Божић, Теодора Милић, Мирјана Станић, Николина Тодоровић, Јована Аћимовић, Ведрана Селаковић, Јанко Гукић, Дарко Лазаревић и Вук Милосављевић.

На Првенству Србије учествовало је 920 такмичара из 62 клуба.

(извор и фото: КК Рујно)