МОСИ игре: Дан 2 - Сјајни пливачи, измакло злато у атлетици

Другог дана МОСИ игара у Новом Пазару такмичари наше општине освојили су још девет медаља, осам у пливању и једну у атлетици. Јована Кнежевић освојила је злато у дисциплини 200 метара слободно и сребро на 50 метара слободно, Петар Црнчевић освојио је сребро у дисциплини 800м слободно и бронзу на 200 метара краул, док је Бојана Кнежевић заузела треће место на 100 м слободно и сребро на 200 метара слободно. Женска штафета Чајетине освојила је сребро, а мушка бронзу. У укупном пласману, наше пливачице су биле друге, док су пливачи заузели трећу позицију. У атлетици,, Мирку Петровићу је за 20 стотих делова секунде измакла златна медаља, коју је у последњим метрима трке на 3000 метара ипак освојио домаћи такмичар, Јасмин Љајић, испред нашег такмичара и ужичанина Милоша Митровића. У трци на 800 метара, Владимир Петровић је заузео веома добру пету позицију. Одбојкашице су после две победе, у пресудном мечу групе поражене са 2-0 од Бајине Баште, тако да им предстоји борба за пласман од 5. до 8. места. Кошаркаши су поразом од Рогатице остали без шанси за медаљу, тако да их такође очекује утешна борба за пласман, као и такмичаре у одбојци на песку у обе конкуренције. Мушки тим поражен је са 2-1 од Новог Пазара, док су даме у последњем колу по групама дошле до прве победе, савладавши са 2-1 Пожегу. Састав наше општине у планинарској оријентацији у укупном пласману заузео је осмо место. Укупни биланс медаља наше општине после два такмичарска дана износи 11 медаља - 2 златне: Биљана Цвијаноовић (атлетика, 1500м) и Јована Кнежевић (пливање, 200м слободно) 5 сребрних: Мирко Петровић (атлетика, 3000м), Петар Црнчевић (пливање, 800м слободно), Бојана Кнежевић (пливање, 200м слободно), Јована Кнежевић (пливање, 50 м слободно), женска штафета (пливање, 4х50) 4 бронзане:Мирко Петровић (атлетика, 1500м), мушка штафета (пливање, 4х50), Петар Црнчевић (пливање, 200м слободно), Бојана Кнежевић (пливање, 100м слободно),