МОСИ 2018: Други дан: Бич волеј екипа осигурала другу медаљу за Чајетину

Представници општине Чајетина у малом фудбалу поражени су са 3-0 од домаћина, екипе Прибоја, тако да групну фазу такмичења на 55. МОСИ играма завршавају са победом и два пораза. Прва препрека у борби за даљи пласман успешно је превазиђена, иако после много драме. Чајетинци су водили на полувремену против Нове Вароши са 4-1, али су допустили ривалу да изједначи за само два минута, да би на крају ипак успели да поново стекну два гола предности и тријумфују са 6-5 (стрелци: Немања Кутлешић (2), Бранко Цветић, Ратко Несторовић, Сретен Божовић и Владан Станић).

Екипа Чајетине у одбојци на песку остварила је и трећу победу у групи (службени резултат против Бајине Баште, 2-0), тако да су се у финалну рунду пласирале с првог места групе. У дуелу са Сокоцем поражене су са 2-0, тако да ће се сутра са Новим Пазаром највероватније борити за сребрно одличје.

Фудбалери су поражени у 1/4 финалу од екипе Пријепоља са 4-2.

Кошаркаши су после два продужетка поражени од Бајине Баште, а већ одраније је извесно да ће се и они борити за утешни пласман, с обзиром да је Нова Варош осигурала прво место у групи. (За Чајетину су наступили: Срђан Радовић 9, Матија Милекић 6, Никола Милутиновић 8, Мирослав Јевремовић, Никола Драговић 4, Бранко Брашанац, Раденко Смоловић 10, Матеј Гавовић, Бошко Чорбић 14, Богдан Весовић 2). У разигравању за 7. место Чајетина је савладала Беране са 53-35, а сутра их очекује дуел с Пљевљима.

Одбојкашице су после две почетне победе поражене од Ивањице са 2-0 (25-20, 25-23), тако да нису успеле да дођу до првог места у групи и пласмана у борбу за медаље, већ ће се борити за 5. место. У првој утакмици разигравања победиле су Горажде са 2-1.

Атлетичарка Ана Ристичевић заузела је 6. место у укупном пласману трке на 3000 метара (време: 12:54:61).

Тенисери су са 2-1 поражени од Бијелог Поља, тако да се ни они неће борити за медаљу.