Куп пријатељства: Сарајеву пехар после пенала

У финалу "Купа пријатељства" Сарајево је победило Партизан са 6-5 у пеналима, пошто у регуларном делу меча није било голова.

После доминације Сарајева у првих 15 минута, када су створили и неколико шанси, Партизан је контролисао меч у наставку првог полувремена и у 28 минуту имао шансу да поведе, али Милосављевић није искористио прилику један на један.

У не превише занимљивом другом периоду Партизан је у 74. минуту пропустио стопостотну прилику.

У пенал серији Сарајево је славило 6-5 и освојило победнички пехар. Победу свом тиму донео је голман Диздаревић, који је најпре у седмој серији погодио с беле тачке, да би потом одбранио шут Павловића.

ФК Партизан: Вуканић, Радмановић, Антонијевић, Пантазис, Балаш, Павловић, Новаковић, Новић, Милосављевић, Јанковић, Стевановић. Резерве: Славковић, Вујић, Ћорковић, Станојловић, Момчиловић, Тејић, Штулић. Тренер: Жарко Лазетић

ФК Сарајево: Диздаревић, Брадарић, Бешић, Алић, Дервишагић, Салчин, Николић, Исламовић, Ђокановић, Сабљица, Коњалић. Резерве: Демировић, Кадрић, Јунузовић, Јашаревић, Хасанчић, Наргалић, Чичкушић, Шабић. Тренер: Џенан Ушчуплић

За најбољег голмана турнира проглашен је Белмедин Диздаревић из Сарајева, најбољи игрч је Мартин Новаковић (Партизан), док су звање најбољег стрелца поделили чланови поражених полуфиналиста, Бараган (Еспањол) и Зукић (Војводина).

[easy_image_gallery gallery="560"]

Први "Куп пријатељства" одржан је  на теренима "Спортског центра Чајетина" и "Хотела Палисад". Окупио је екипе из десет земаља, као и позната фудбалска имена (Саво Милошевић, Саша Ћурчић, Владимир Петровић, Драган Младеновић, Илија Најдоски, Бранко Брновић...). Прослављени фудбалски ас Саво Милошевић организовао га је у сарадњи са Општином Чајетина, Туристичком организацијом Златибор, Спортским центром Чајетина и Спортским савезом Чајетине.