Куп пријатељства: Сарајево и Партизан у финалу

У првом полуфиналу на "Купу пријатељства" Сарајево је, у јеку напада Војводине, искористило грешку одбране и у 28.  минуту повело преко Салчина. Војводина је у 64. минуту изједначила, када је Савић искористио лопту који је примио после продора с леве стране. Новосађани су доминирали у другом полувремену, али је меч ипак отишао у пенале где су играчи Војводине два пута погодили пречку, а Сарајево искористило сва четири шута.

Партизан је повео у 3. минуту против Еспањола, када је Новаковић искористио изненадну шансу, пошто се лопта задржала услед наквашеног терена и постигао трећи гол на турниру. Црно-бели су у првих 20 минута пропустили још две стопостотне прилике, а краћи период доминације Еспањол је крунисао голом, који је постигао Фернандез, у 28. минуту. Партизан је само три минута касније поново повео, када је из непосредне близине мрежу затресао Станојловић.

Меч је прекинут у 53. минуту због невремена, али је на инсистирање шпанског тима настављен. Одмах по изласку на натопљени терен, по јаком пљуску, Еспањол је изједначио. Меч је у договору с делегатом и судијама прекинут после неколико минута и отишло се на извођење пенала, где је Партизан славио са 3-2.

[easy_image_gallery gallery="355"] ФК Војводина - ФК Сарајево 1-1 (2-4 у пеналима) ФК Партизан - ФК Еспањол 2-2 (3-2 у пеналима) Финални меч Партизан - Сарајево на програму је у недељу, од 13.30, на "Швајцарији", а у директном преносу реализоваће га телевизија Спорт Клуб.