Куп пријатељства први дан (видео)

Прво издање међународног турнира "Куп пријатељства" за фудбалере до 18 година почело је на теренима Спортског центра Чајетина и хотела Палисад. Најпознатији клубови бивше Југославије и гости из Италије, Шпаније, Турске и Мађарске такмичиће се до недеље 10. јуна, а преноси мечева су на ТВ Спорт клуб.

У утакмици групе А, којом је на "Швајцарији" отворен овогодишњи "Куп пријатељства" екипа Сарајева савладала је Црвену Звезду са 2-0.

Жељезничар је против Фенербахчеа водио са 3-1 (два гола за Сарајлије постигао је Елдар Шехић, а један Фарис Зубановић, док је гол за турски тим дао Алдемир Докуган), али је Фенер за релативно кратко време изједначио на 3-3. Босански тим на крају је ипак је дошао до тријумфа од 4-3.

Војводина је у уводним минутима повела против Торина, а предност је дуплирала почетком другог периода. Торино је ефектним голом из слободног ударца смањио заостатак, а потом пропустио веома добру прилику за поравнање. Појачана борбеност италијанског тима условила је да у 50. минуту остану с играчем мање, да би им потом још један играч био искључен (други жути картон због симулирања), чиме је Новосађанима олакшан пут ка победи.

Фудбалери Осијека су на полувремену водили против СПАЛ-а са 1:0, али је италијански тим крунисао бољу игру изједначивши голом Сенегалца Дембе.

У дуелу Партизана и Видеотона београдски црно-бели славили су са 4-0.

Екипа Вардара ремизирала је са Удинезеом 1-1, а меч Динамо Загреб- Будућност прекинут је у 18. минуту због јаког невремена, па ће меч бити настављен сутра од 9 часова.

У последњем мечу 1. кола Еспањол је савладао Олимпију са 3-1.