Кошаркаши савладали Тамиш

Кошаркаши Златибора савладали су панчевачки Тамиш са 69-61 (18-13, 20-16, 12-21, 19-9) у утакмици 20. кола КЛС-а, чиме су дошли до 11. победе у лиги.

Чајетинци су боље отворили меч и читаво прво полувреме провели у вођству, које је током друге четвртине износило и максималних 11 разлике (34-23). Тамиш је у овом периоду неколико узастопних напада завршавао изгубљеним лоптама.

У трећој четвртини Панчевци су прорадили у шуту за три поена, а њихови продори у рекет били су незаустављиви, тако да су успели да у последњи период уђу са +2.

Златибор је у завршној четвртини поново повео са пола коша предности, после чега је Тамиш преокренуо на +4 (57-61). Међутим, гостујући тим тада је практично стао с игром и до краја меча није постигао поен. Пресудни тренутак меча збио се на нешто мање од два минута пре краја, када је Гуџић одузету лопту крунисао закуцавањем (64-61), да би одмах потом Маројевић блокадом зауставио напад гостију. На 27 секунди до краја Величковић је тројком потврдио победу свог тима (67-61), а тачку на меч ставио је Папић поготком из "поправног".

У домаћем тиму најзапаженији је био Радомир Маројевић (13 поена, шест скокова), Немања Гуџић је постигао 12, а Драгослав Папић 11 поена. Код гостију, Александар Илкић је постигао 14, а Стефан Савић 12 кошева. [Best_Wordpress_Gallery id="32" gal_title="Кошаркаши савладали Тамиш"] КК Златибор: Тмушић, Вулић 10, Ризнић 8, Сонголо, Чорбић, Величковић 7, Поповић 4, Симовић 2, Смоловић 1, Папић 11, Гуџић 12, Маројевић 13 п. 6 ск. Тренер: Вања Гуша КК Тамиш: Ђорђевић 7, Сочанац, Илкић 14, Кањевац, Баловић 2, Раичевић 4, Витковић 8, Смиљанић 8, Савић 12, Кнежевић 4 п. 5 ск, Митровић 2, Раденковић. Тренер: Бојан Јовичић