Кошарка: Златибор тријумфално прошао кроз Панчево

Кошаркаши у Панчеву

Кошаркаши Златибора победили су екипу Тамиша са 90:81 у надокнади одложеног меча 16. кола Кошаркашке лиге Србије на гостовању. Чајетинци су сјајно одиграли прво полувреме и направили довољну разлику да дођу до 10. узастопне победе у такмичењу.

Најефикаснији у Панчеву био је капитен Душан Кутлешић, 19 је убацио Немања Протић са пет асистенција, Санди Грубелић је постигао 16 поена, док су дабл дабл учинке имали високи играчи Алекса Чабрило и Димитрије Николић са по 11 поена и 10 скокова. Златибор је и на овом мечу био без Лакуинтона Роса и Лазара Јоксимовића па је свих осам играча који су наступили дало свој допринос. Златибор је у првом полувремену постигао 10 тројки из 17 покушаја, а меч је завршио са 13 погодака за три поена, а имао је и 12 скокова више.

Златибор добро отвара меч, са продорима Кутлешића и тројкама Ђурана. Убрзо стиже до двоцифрене предности 20:9, али се домаћи враћају у меч после неколико украдених лопти и кажњених преузимања у одбрани. Ипак, са пет везаних поена Чабрила, Златибор враћа двоцифрену предност после првог квартала (27:17).

Чајетинци настављају шутерску рапсодију и са тројкама решетају Грубелић и Протић, a предност од 20 поена крунисала је једно од најбољих првих полувремена у сезони.

Тамиш се није предавао и друго полувреме почиње серијом 15:2 што га у потпуности враћа у меч. Успева екипа Страјина Недовића да поврати двоцифрену разлику, али краткотрајно јер после две везане тројке Смиљанића и Радовића Панчевци поново прилазе на два поседа разлике, а пред одлучујући период било је 66:62.

Играчи у плавом показали су квалитет у одлучујућим моментима и одбранили победу. Кутлешић је поново добрим продорима долазио до поена, а одбрана је терала панчевачки тим на грешке. Паметном игром у финишу сачувана је разлика од плус девет.

Чајетински тим сада има 15 победа и пет пораза, и три утакмице мање од водећих Војводине и Динамика који су на скору 15/8. Следећи меч Златибор игра у суботу против Новог Пазара у гостима од 19:30ч.

Тамиш - Златибор 81:90 (17:27, 18:28, 27:11, 19:24)

Дворана: Стрелиште, гледалаца: 300, судије: Белошевић, Хаџић, Томић.

Тамиш: Соломун, Лугић 6, Бакрадзе, Харди 17 (7ас), Радовић 9, Шиник 9 (7ас), Тодоровић 12, Ковачевић, Смиљанић 17, Остојић 2, Терзић 9, Ђорђевић.

Златибор: Протић 19 (5ас), Чабрило 11 (10ск), Аџић, Кутлешић 21, Грубелић 16, Ђуран 11, Јовановић, Тадић 1, Николић 11 (10ск).