Кошарка: Златибор-Тамиш 72-69 (видео)

У мечу  9. кола Кошаркашке лиге Србије кошаркаши Златибора савладали су на свом паркету екипу Тамиша са 72-69.

Тамиш је отворио утакмицу са 7-0. На половини четвртине Воркапићу је свирана неспортска лична грешка, те су Панчевци дошли и до двоцифреног вишка (13-3).  Домаћи су већ у тим тренуцима изашли из бонуса. Велики број прекршаја начинили су и гости, највише над Маројевићем, који им је задавао много проблема под кошем. Управо највише захваљујући његовој игри у нападу и простору који је створио за своје саиграче, домаћи су успели да до краја четвртине смање заостатак. У самој завршници четвртине Бабовићу су досуђена две личне грешке, од чега једна техничка, али Тамиш то није успео да материјализује, па се први период окончао предношћу Панчеваца од 18-15. Гости су веома рано у другом периоду вратили плус осам, али се Златибор поново вратио највише захваљујући Павловићу и Маројевићу, који је постигао прве поене из игре, а уз то био веома успешан у одбрани. Поенима Павловића "из поправног" Чајетинци су повели у самој завршници. На одмор се ипак отишло с нерешеним резултатом (29-29), а проблем по домаће у даљем периоду могла би бити повреда Маројевића, који је уврнуо зглоб крајем четвртине.

Тамиш је скоро читав трећи период водио, иако предност није била већа од пет поена. Чајетинци су имали проблема око превођења лопте у неколико наврата, условљени агресивношћу Панчеваца у раној фази напада. Тројком Рондовића домаћи су у финишу четвртине успели да изједначе, а потом и да поведу кошевима Бабовића (46-44). Практично изгубљен напад Ризнић и Павловић су успели да претворе у поене у последњој секунди периода, захваљујући којима је Златибор у последњих десет минута ушао са вођством (49-47). Веома неизвесна борба, праћена смењивањем тимова у вођству, настављена је и у последњем периоду. Рондовићеве тројке у значајној мери су одржавале домаћи тим, док су с друге стране Крстовић и Илкић били најистакнутији у редовима Тамиша. Тројком Бабовића Златибор је у последњи минут ушао са вођством (70-68). Тамиш је био половичан са линије пенала, Златибор није реализовао напад, после чега гости нису успели да искористе продор под кош. Воркапић је са линије пенала потврдио победу свог тима.

У домаћем тиму Богдан Ризнић је остварио дабл дабл (10 поена, 11 скокова), Никола Павловић је уз 14 поена имао пет скокова, Никола Рондовић је постигао 13, а Радомир Маројевић је постигао 12, али није играо читаво друго полувреме.

Код гостију Александар Митровић је постигао 19, Бојан Крстовић 15, Александар Илкић је убацио 13, а Иван Смиљанић 12 поена, уз седам скокова.

КК Златибор: Смоловић, Бабовић 9, Павловић 14 п. 5 ск, Бјелица 6, Крстајић, Лобарев, Воркапић 8 п. 5 ск, Гашић, Рондовић 13, Ризнић 10 п. 11 ск, Чорбић, Маројевић 12. Тренер: Вања Гуша

КК Тамиш: Смиљанић 12 п. 7 ск, Илкић 13, Кнежевић 3 п. 9 ск, Крстовић 15, Јековић 9, Торњански, Митровић 19, Чабрило, Радовић, Шушић, Лабудовић. Тренер: Бојан Јовичић

Бојан Јовичић: Доста стресан меч за све нас. Веома добро смо отворили прво полувреме, али смо имали  15 изгубљених лопти. Десет пенала смо промашили, а мислим да у мојем тиму појединим младим играчима фали енергије. Имали су 12 скокова више, неки наши играчи који треба да праве разлику постигли су мало поена. Златибор је укупно погодио четири тројке, али две када је требало. Ми смо промашили зицер у финишу.

Милоје Шушић: Јако важна утакмица, они су нам директни ривал за Суперлигу. Победу смо изгубили за једну лопту, а у појединим деловима меча нисмо ни имали довољно енергије. Честитам Златибору победи.

Божидар Бабовић: Тамиш се показао да незгоданн ривал за нас, можда је било и мало среће за нас у финишу, али најбитније је да смо освојили нова два бода. Хвала малобројној публици која нас је бодрила на овом мечу. Позвао бих Чајетинце на дерби са Слободом, у петак, њихова помоћ ће нам свакако бити потребна.

Вања Гуша: Тамиш је дугогодишњи прволигаш. Изузетан микс искусних и младих. Били смо лоши у првом полувремену, на почетку. Остали смо потом без Маројевића, који је наш најбољи играч и то као да је скупило наше редове. Брине ме и даље несразмеран однос грешака и асистенција, као и губљење лопти.