Кошарка: Златибор сигуран за 11. победу на полусезони

Ковачевић најефикаснији у победи (фото: Драган Никић)

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су Раднички из Крагујевца са 92:84 у 15. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену. Чајетински тим је сигурном игром дошао до 11. победе у лиги за крај године и прве половине такмичења.

Екипа Страјина Недовића је тријумфално завршила годину и покварила тренерски деби Марка Симоновића, некадашњег репрезентативца и играча Црвене звезде.

Златибор је у првом полувремену агресибном нападачком игром дошао до двоцифрене разлике. Оличење енергичког приступа домаћих  био је Ковачевић који у кратком интервалу постиже 16 поена. Почетком другог полувремена домаћи долазе и до 21 поена вишка ношени подршком публике. Разиграном Ковачевићу поетерски се придружује центар Николић који погађа и за три поена. Ипак гости смањују заостатак  уз честе измене новог тренера  и прилазе на седам поена разлике у последњој четвтртини. У финишу меча Златибор није дозволио велики преокрет, добро је користио проблеме гостију са личним грешкама, мирно је привео меч крају, а поново су сви расположиви играчи имали минитажу.

На утакмици је био и некадашњи капитен Златибора, Немања Протић, садашњи играч БКК Радничког, који је поздрављен великим аплаузом, а утакмицу  је гледао у друштву  некадашњег саиграча Богдана Весовића, и капитена Црвене звезде Бранка Лазића који је дошао да испрати Симоновићев тренерски деби.

Златибор Голд гондола – СПД Раднички 92:84 (24:17, 29:18, 18:24, 21:25)

Спортска дворана Чајетина, гледалаца:250, судије: Јурас, Томић, Седлар.

Златибор Голд гондола: Захирагић 2 (5ас), Милошевић 2, Ђукановић 9 (6ас), Николић 22 (9ск), Матовић, Смиљанић 7, Шпан 2 (4ас), Ковачевић 30 (10ск), Ребец 18, Чорбић, Стојичић.

СПД Раднички: Вест 16, Чабрило 6, Крофт 32 (6ск, 8ас), Ђерасимовић 6, Милосављевић 6, Добрашиновић 4, Лабовић 4, Василић, У. Николић 4, Даутовић, П. Николић 11, Филиповић.