Кошарка: Златибор пребацио стотку (видео)

Победа кошаркаша Златибора против Тамиша

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су Тамиш са 105:95 у 11. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену. Чајетински тим је у ослабљеном саставу оправдао улогу фаворита, иако су Панчевци држали прикључак.

Златибор је успоставио контролу над утакмицом у првој четвртини када је стекао двоцифрену разлику. Ипак, добро припремљени гости користили сваки пропуст у игри Златибора, нарочито дефанзивни, па су на полувреме отишли у егалу 57:54. Успони и падови у угри тима Страјина Недовића су се наставили и у другом полувремену, али ефикасном нападу са великим бројем поена Тамиш није могао да парира до краја.

Најефикаснији у победи Златибора био је капитен Брано Ђукановић са 33 поена, док је центар Димитрије Николић додао 24 поена уз осам скокова, а овај тандем имао је највећу минутажу. Због повреда на овом мечу нису наступили Виктор Ковачевић и Душан Стојичић. За екипу Бојана Јовичића је 19 поена убацио Ђорђе Ракочевић, а по 18 су имали Данте Трејси и Омар Пајић, док је капитен и бивши играч Златибора Бојан Станојевић убацио осам поена.

Бранилац титуле је на учинку од осам победа и три пораза, колико имају и Спартак, Вршац и Раднички, а на првом месту је Војводина са скором 9/2. У следећој утакмици Златибор гостује Новом Пазару који је доживео пет узастопних пораза.

Златибор Голд гондола – Тамиш 105:95 (33:21, 24:33, 28:20, 20:21)

Спортска дворана Чајетина, судије: Јевтовић, Дашић, Сибиновић

Златибор Голд гондола: Захирагић 6, Милошевић 3, Љутић 15, Ђукановић 33, Николић 24, Матовић, Смиљанић 3, Шпан 7, Вујичић, Ребец 14, Стојичић.

Тамиш: Ендруз 12, Ћурчић, Крстић, Михаиловић, Терзић 6, Ракочевић 19, Којадиновић 4, Пајић 18, Трејси 18, Грковић 10, Станојевић 8.