Кошарка: Златибор победио у локалном дербију и чува прво место

Утакмица Златибора и Слободе

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су Слободу резултатом 81:71 у 19. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије у Спортској дворани у Чајетини. У занимљивом локалном дербију Чајетинци су задржали лидерско место у домаћем шампионату пред одлазак на четврти турнир АБА2 лиге у Бања Луци.

Домаћин је у другој четвртини направио серију 19:1 и тако дошао до двоцифрене предности коју је одржавао до краја, уз смањење разлике Ужичана у последњем кварталу. Иако Златибор није убацио двоцифрен број тројки (8/23), одличан проценат за два поена (56%) отворио је пут ка сигурном тријумфу.

Најефикаснији у 16. победи у првенству био је центар Марко Тејић који је против тима из родног града уписао дабл дабл учинак са 22 поена и 10 скокова. До 16 поена је стигао Брано Ђукановић, док је 14 убацио Филип Ђуран уз четири тројке из пет покушаја. Сви играчи су добили прилику да заиграју, а капитен одиграо је пет минута, а како је објаснио тренер Страјин Недовић намера је била да се одмори пред наставак сезоне.

Златибор је на првом месту табеле са 16 победа и три пораза. Пред чајетинским тимом је учешће на четвртом турниру АБА2 лиге у Бања Луци, где се најпре састаје са домаћином Борцем у уторак од 21 час. Потом у четвртак у исто време игра још један дерби против Хелиоса, а у недељу у подне се састаје са Пелистером. Сви мечеви се преносе на ТВ Арена спорт.

Златибор Голд гондола - Слобода 81:71 (19:17, 29:12, 19:15, 14:27)

Спортска дворана Чајетина, гледалаца: 600, судије: Јовчић, Весковић, Петковић.

Златибор ГГ: Вудс 2, Протић, Чабрило 5, Ђуран 14, Грубелић 13, Ђукановић 16 (7ас), Матовић, Јоксимовић 5, Поњавић 8ск, Чорбић 1, М. Тејић 22 (10ск), Б. Тејић 3.

Слобода: Некић 4, Богићевић 8, Ћирковић 5 (4ас), Ћубић 3, Капетановић 16 (7ск), Аксентијевић 4, Божић 2, Матић 2, Илић 21, Миладиновић 6 (7ск), Бачко, Матовић.