Кошарка: Златибор одбранио домаћи терен против Слоге

Утакмица Златибора и Слоге

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су екипу Слоге из Краљева резултатом 83:78 у 12. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домаћем терену.

Дерби против ривала који такође игра АБА2 лигу је био напет, са преокретима, тактичким надмудривањима, негодовањима због судијских одлука, али су Чајетинци на крају задржали тријумф од пет поена разлике иако су током меча имали и већу предност. Екипу Златибора на овом мечу није служио шут на препознатљивом нивоу, убачено је само шест тројки, од тога је три погодио Немања Протић, али је он исључен у трећој четвртини звог приговора. Ипак, шут за два и контрола скока су били на добром нивоу што је допринело победи.

Најефикаснији у победничком тиму био је поново Брано Ђукановић са 24 поена, док је 20 поена убацио Марко Тејић. Нови играч Стеван Карапанџић је дебитовао против бившег клуба и убациоп је два поена, док је добру ролу у повећаној минутажи имао Богдан Тејић са шест поена и четири асистенције као стартер.

У екипи Слоге је 16 поена убацио Зоран Пауновић, а ово је био шести пораз за тим из Краљева, а четврти узастопни на четвртом везаном гостовању.

У овом колу други узастопни пораз је доживела екипа Динамика па је Златибор дошао на чело са скором 11/1 колико има и Металац. Управо у Ваљеву је следећи меч за Златибор што ће бити трећи узастопни дерби за Чајетинце и то пре трећег турнира АБА 2 лиге који 19. децембра почиње на Златибору.