Кошарка: Златибор није дозволио невероватан преокрет

Напад Златибора против Динамика

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су екипу Динамика са 82:76 у 24. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије у Спортској дворани у Чајетини. Златибор је дошао до 18. победе у такмичењу и реванширао се Дорћолцима за пораз из првог дела сезоне.

Није први пут ове године да гости у Чајетини боље отворе утакмицу, па је тако Златибор морао после преокрета да преузме вођство после прве четвртине уз много проблема да се одбрани шут за два поена Динамика. Иако није блистао у шуту за три поена, тим Страјина Недовића је у другој четвртини дошао до предности од неколико поена, а у другом полувремену наставља са добром игром и после везаних поена и тројке Ребеца домаћи имају највећу предност.

На почетку последње четвртине Чајетинци су водили са 70:52, али је тада уследила невероватна серија од 22:0 гостију, чиме је Златибор испустио све што је стрпљиво градио током три четвртине. Екипа је ипак успела да се извади из невиђеног контра-ритма, а кључну тројку у самом финишу је постигао Глишић, који је и у Ваљеву поентирао када се меч ломио.

Најефикаснији играч победничког састава био је Јан Ребец са 22 поена, док је Милош Глишић уписао дабл дабл са 13 поена и 10 скокова, а по 10 поена су додали Брано Ђукановић и Јуре Шпан. Екипа је и на овом мечу била без повређеног Димитрија Николића.

Динамик су предводили Американци јер је Ламонт Тарнер убацио 23 поена, а Ерал Пен 18уз 15 скокова. Аплауз на повратничом мечу у својој матичној дворани добио је Чајетинац Лазар Јоксимовић, освајач три трофеја са Златибором, а поздрављен је и Александар Поњавић који је прошле сезоне са чајетинским тимом освојио КЛС.

У следећем колу Златибор је поново домаћин јер игра против Слоге из Краљева.